POTM

POTM April

2. března 2018 v 15:58 | Katie*

Přeji všem příjemné pozdní odpoledne. Po několika dnech jsem tu opět s dalším článkem. Tento týden ve škole docela ušel. Stále toho máme na dělání hodně, ale přijde mi, že tentokrát toho není tak hrozně moc. O víkendu bych chtěla začít pracovat na jedné eseji, která musí mít kolem 1300 slov a já bych už ráda něco měla napsané, abych se mohla věnovat eseji další, která má mít 900 - 1000 slov. Nejhorší na tomhle týdnu byly rozhodně ty extrémně nízké teploty a studený vítr. V jednu chvíli jsem šla do školy a ten vítr byl tak silný, že až člověka bolelo se nadechnout :D. To samozřejmě vedlo k mojí rýmě a jeden večer jsem naspala asi jen tři hodiny, což nebylo úplně nejlepší.
Dneska nemám nějak kecací náladu, takže se rovnou vrhneme na dnešní článek. Začal nám nový měsíc (a že to teď venku vůbec nevypadá, že by za 19 dní mělo být jaro?!) a s ním samozřejmě musela přijít na řadu i anketa POTM. Někteří z vás možná dobře uhádli, že si pro další POTM vyberu fotky z nového photoshootu s Emily Blunt pro časopis Vanity Fair. Myslím si, že výběr nebude vůbec jednoduchý, protože celý ten photoshoot je absolutně skvostný ♥.

POTM March

2. února 2018 v 15:19 | Katie*

Tak to vidíte, člověk si to všechno nachystá, aby mohl hned v první den nového měsíce přidat POTM a ono to nakonec stejně nevyjde :D. Nedávno jsem psala, že jsem měla překládací krizi, protože film "The Post" mě nezaujal natolik, abych jeho překladu věnovala nějaký čas a pár dní se nic nového neobjevovalo. A pak jsem jednou otevřela stránku s torrenty a uzřela, že vyšel film "Wonder", což mi udělalo obrovskou radost a hned jsem se na překlad vrhla. Včera jsem přeložila 728 řádků, což je docela dost. Dalo mi to zabrat časově (proto POTM přidávám až dnes) a taky jsem od toho měla takový ten tlak v hlavě (znáte to?). Zítra budu mít titule hotové a tenhle film vám musím hrozně moc doporučit! Něco tak krásného jsem už dlouhou dobu neviděla. Taky vám musím říct, že jsem se minulý týden začala koukat na seriál "The Good Doctor", ve kterém hraje hlavní roli Karlík z továrny na čokoládu - Freddie Highmore. Musím říct, že mě ten seroš taky hodně chytnul, takže pokud zrovna nemáte na co koukat nebo mají vaše seriály delší pauzu, tak Doktorovi určitě dejte šanci ;).

Ale teď už teda k POTM. Už tu máme únor, což pro mě znamená, že mi za chvíli (konkrétně za týden a něco) začne letní semestr. Už jsem psala, že nakonec spravili jízdní řády u autobusů, takže budu moct jezdit busem a taky vlakem. Docela se toho druhého semestru bojím, protože mám bobky, abych všechno stíhala, ale ono to snad nějak půjde :D. Vámi vybranou fotku z předchozí ankety už můžete vidět v menu. Jsem ráda, že vyhrála zrovna tahle, protože je to vážně úžasná fotka a Gal to na ní moc sluší :). Tentokrát přišla řada na Jennifer. Přiznám se, že jsem se nad volbou fotek moc nerozmýšlela a vybrala fotky z photoshootů. Tři jsou ze dvou různých photoshootů pro The Hollywood Reporter (na jedné je teda tag, tak snad mi prominete, ale když ta fotka je tak pěkná ♥) a jedna je pro Elle. Můžete taky vybírat mezi barevnými a černobílými fotkami.

POTM February

2. ledna 2018 v 15:42 | Katie*


Vprvé řadě bych vám všem ráda popřála vše nejlepší do nového roku 2018! Hlavně ať jste všichni zdraví, vede se vám dobře ve škole (vysokoškoláci nechť úspěšně přežijí zkouškové!) a vytvoříte si v novém roce plno pěkných vzpomínek :). Píšu až teď, protože v předchozích dvou dnech jsem neměla čas nic napsat. V neděli nám nějak po šesté hodině přestal jít internet a včera jsem se začala učit, plus už jsem se hecla a dodělala titulky na "I, Tonya". Piřznám se, že tohle překládání mě moc nebavilo - film byl bezva a moc se mi líbil, ale to překládání bylo trošku obtížnější než normálně, ale tím se tady teď nebudu zabývat. Momentálně si dávám menší překladatelskou pauzu a poohlížím se na jaký film bych se mohla vrhnout příště. Ale jelikož ve čtvrtek a pátek mám dvě zkoušky (naštěstí nic těžkého - aspoň takové jsou teď mé dojmy, nakonec to může dopadnout úplně jinak :D), tak se do ničeho ještě nebudu pouštět. Taky by mě zajímalo, kdy kurňa zveřejní termíny na fonetiku a morfologii -_- Už bych totiž chtěla vědět, kdy se mám začít učit.

Původně jsem to neplánovala, ale nakonec jsem se nechala inspirovat ostatními blogy a zítra bych ráda zveřejnila (asi) delší článek, který shrne předchozí rok Emily, Jennifer a Gal :). Teď jen doufám, že ho stihnu napsat. Můj loňský rok byl takový průměrný, prostě normální jako vždy. Jediné dramatické události byly: můj odchod z fildy, ale dostala jsem se na pedák, kde jsem teda o dost spokojenější a našla jsem si plno nových kamarádů :), taťka se bohužel letos léčil s rakovinou, teď ještě chodí na ozařování, ale to by mu mělo nějak v příštím týdnu skončit, tak snad už bude potom zdravý :), koncem roku jsem taky poznala, že i z rodičů se občas vyklubou lháři, se kterými prostě nemůžete počítat a v červnu jsem šla tetě za svědka! Hned začátkem tohoto roku budu bojovat s vlaky. Já do školy vždycky jezdila autobusem, ale z nějakého mně neznámého a nelogického důvodu někdo rozhodl, že místo, aby se jelo z mého města do Olomouce, tak bude autobus cestovat po všech možných vesnických prdelích, o kterých jsem ani pořádně neslyšlela -_- Takže cesta, která dřív trvala 30 minut, se prodloužila třeba až na hodinu a čtvrt! Já vlakem nerada jezdím, protože mám strach, abych nenastoupila někam, kam nemám. Z mého města to zvládnu v pohodě, ale z Olmika jsem sama ještě vlakem nikdy nejela :D. Tak doufám, že se neztratím a vlezu tam, kam mám. Dobrá, tak jsem si vám postěžovala a nyní už bychom se mohli vrhnout na to, kvůli čemu tenhle článek píšu. V menu už můžete vidět vybranout fotku s Emily z filmu "The Huntsman: Winter's War". Bohužel to u dvou fotek skončilo nerozhodně, proto jsem finální fotku nakonec vybrala já. Pro POTM na únor už jsem tedy vybrala slibované fotky s Gal. Konkrétně jde o fotky z premiéry "Justice League" v Los Angeles. Na poslední fotce je Gal spolu s Connie Nilson, která si zahrála matku Wonder Woman.

POTM January

3. prosince 2017 v 10:52 | Katie*

Přeji vám pěkné zimní dopoledne. Tak vidíte, v minulém článku jsem to odhadla docela dobře, ozývám se vám až po týdnu. Od pondělí do čtvrtka jsem neměla moc čas kvůli škole a v nejbližší budoucnosti to nebude o nic lepší, protože v týdnu od 11.12. píšu hned tři zápočty, z toho dva jsou z němčiny (fonetika a praktické cvičení) a asi se z toho zblázním. Tu fonetiku už jsem tak nějak načala a v pondělí s námi učitelka dělala takový cvičný test, takže shruba vím, co tam bude. Bohužel mé přání, aby byl test na kroužkování se nesplnilo a všechno se bude vypisovat. Aspoň to vypadá, že tam budou jen ty základní definice, tak se to budu muset našprtat. Ve středu píšu z praktického cvičení a toho je taky docela dost. Gramatickou stránku věci jakštakš zvládám, ale jak mám z tohoto předmětu ve středy svého neoblíbeného učitele, tak to vypadá, že tam bude asi milion slovíček a člověk musí umět každou kravinu. Nejvíc mě naštvalo, když řekl, že tam budou i slangová slova, která se používají kousek od Brna a vycházejí z němčiny (např. koštovat, Bógna, kšír,...). Já myslela, že to bylo jen cvičení pro zajímavost, navíc s tím, co máme probírat to absolutně nijak nesouvisí. Asi si dovedete představit, že v ten moment jsem neměla moc daleko k vraždě -_- A pak hned ve čtvrtek píšu z anglické fonetiky, kde už to teda taky začíná být docela děsivé a hodně záleží na tom, jak to tam slyšíte, ačkoliv já neslyším to, co bych očividně měla :D. Už začínám pomalu vyšilovat a nevím, nevím, jak to všechno do té hlavy narvu. No, snad při mě tentokrát Poseidon bude stát :D.

Teď už ale k podstatě věci. Zase mi nedošlo, že už tu máme nový měsíc. Jak se člověk zabývá různými věcmi, tak mu ten čas tak nějak plyne a už ho moc nevnímá. Včera jsem si uvědomila, že je vlastně na čase zase popřidávat ankety a jako tradičně musím začít s POTM (kdy bude Fashion Battle nebo vůbec další články to teď nevím, každopádně očekávejte o něco sníženou aktivitu ;)). Chtěla jsem použít fotky s Gal, konkrétně teda z toho pořadu Variety "Actors on Actors", ale žádné fotky mi nevyhovovaly. Tak jsem chtěla použít jiné a to vyšlo stejně. Výsledkem tedy je, že jsem se nakonec opět uchýlila k mé milované Emily ♥. A jelikož "Winter is Coming", vybrala jsem čtyři fotky z filmu "The Huntsman: Winter's War", ve kterém Em ztvárnila v podstatě takovou ledovou královnu. Myslím si, že na ten rozjezd v novém roce se to docela hodí.

POTM December

7. listopadu 2017 v 16:34 | Katie*

Vprvé řadě bych chtěla poděkovat všem, co se nějak vyjádřili k předchozímu článku. Vážím si vaší podpory a děkuju vám za ni. S taťkou to zvládáme v pohodě, akorát na mě připadly ty domácí práce jako je praní, žehlení, vysávání a tak. Ale to aspoň nemusím dělat každý den, tak to není taková hrůza. Jinak škola tyhle dva dny byla v pohodě, hlavně teda dneska. To jsme měli 45 minut německé lingvistiky a pak jsme měli mít 45 minut morfologie, ale tam profesorka asi 30 minut řešila exkurzi do Vídně (a z nějaké důvodu mě oslovovala "Martino" :D, tak jsem ji opravila a doufám, že už bude vědět, jak se jmenuju) a pustila nás asi o 15 minut dřív. A nakonec mě kamarádka ukecala, abych jela s ní vlakem a domů jsem dorazila tak o 40 minut dřív, než kdybych jela autobusem. Takže mi to dneska včechno krásně vyšlo. Díky tomu, že jsem ušetřila čas a úkoly mám hotové, tak jsem si říkala, že sem dám další článek. Sice jsem psala, že chci přidat něco u Jennifer, ale jak jsem tak nad tím přemýšlela, řekla jsem si, že sem radši dám to POTM, když už jsme v první týdnu nového měsíce. A zase nechápu, jak je možné, že už tu máme listopad a téměř konec roku. Je to fakt děs, jak to letí. Aspoň že to počasí je ještě docela pěkné. U nás třeba bývá vcelku teplo a svítí sluníčko. Ale děsím se až přijdou ty mrazy a náladí -_-, tohle na zimě vyloženě nesnáším. No nic. Pro POTM December jsem vybrala čtyři fotky s Jennifer - na řadě sice byla Gal, ale tu sem dám v dalším kole, protože díky propagaci "Justice League" bude mít hodně nových fotek. Vybrané fotky bych označila jako takové momentky nebo "random". Všechny jsou z letošního roku z nějaké akce.

POTM November

2. října 2017 v 19:33 | Katie*

Tak to vidíte. Pěkně jsem si říkala, že tenhle článek přidám už včera, rovnou na první říjnový den a ono mi to nevyšlo. Začlo to tím, že jsem spala do 9:45 - což je na mě docela pozdě, ale na druhou stranu jsem byla asi od 4:30 do 6:00 vzhůru a nemohla si pro sebe najít vhodnou polohu na spaní :D Pak jsem dodělávala titulky na film "The Beguiled", které už jsem na titulky.com, teď se ve volných chvílích budu věnovat filmu "The Book Of Henry". No a všechno se završilo tím, že jsem jela s taťkou nakoupit a pak jsme se jeli podívat do dvou elektro-obchodů na ledničky. Žádnou jsme ale nepořídili. Dneska jsem byla ve škole zase jen na dvou hodinách němčiny. Byla jsem docela unavená, takže se mi chtělo spát. A zjistila jsem, že i když si myslíte, že jste si tam nadělali kamarády, tak se s vámi stejně nikdo nebaví... Ale teď už jsem dostatečně v klidu na to, aby mi to bylo víceméně fuk. Taky jsem filozofovala nad tím, jestli bych se neměla pomalu poohlížet po nějaké práci. Já vím, zase všechno vidím černě, ale ono si sehnat nějakou dobrou práci opravdu není jednoduché. Počkám si, až mě přepadne depka a začnu si prohlížet nabídky :D Jinak jsme skončili asi o 45 minut dřív, tak jsem mohla jet i dřívějším autobusem domů, což bylo fajn. A zítra jsem měla mít dvě hodiny, ale ta jedna mi odpadla, takže do školy pojedu cca o 2 hodiny později, což mě taky potěšilo.

Teď už ale k POTM. Říkám si, že už ani nemá smysl zmiňovat, jak ten čas letí :D Jak jsme byli včera s taťkou v obchodě, tak už jsem viděla, že tam mají v regálech adventní kalendáře a čokoládové figurky na Mikuláše. To se zase všichni pěkně přesladíme. Ale ono je to kolikrát potřeba. Aby se nám to zase trochu prostřídalo, tak jsem vybrala fotky s Emily Blunt. Teď to tu v poslední době vypadalo, že jsem Emily a Gal tak nějak odstřihla, ale to bylo kvůli té náloži novinek kolem Jennifer. Za chvíli tady zase bude všechno jen o Gal - ta mimochodem teď v sobotu bude moderovat Saturday Night Live, na což už se hrozně těším a jsem zvědavá. Pro mě to ale znamená, že musím u ní do soboty dopřidat dvě věci, ať tady nemám bordel. Zpět k Emily - tentokrát jsem se vrátila do roku 2015, kdy Em vyšel film "Sicario" (pokud jste neviděli, rozhodně doporučuju!). Vybrala jsem dvě fotky z premiér - ta první je z Cannes a poslední z Londýna. Na dalších dvou je Emily ještě s nějakým gentlemanem. Na druhé je spolu s Jakem Gyllenhaalem, na kterém já teď zase dost ujíždím ♥ :D Doufám, že spolu někdy natočí film! Fotka byla pořízená na akci, kterou pořádala značka Calvin Klein. Na třetí je pak spolu s Mattem Damonem, se kterým jsou velice dobří přátelé už od natáčení filmu "Správci osudu". Myslím si, že výběr nebude moc jednoduchý, tak jsem zvědavá, která fotka u vás nakonec zvítězí :)

POTM October

1. září 2017 v 15:36 | Katie*

Tak jsem si dneska "sestavila" rozvrh. To v překladu znamená, že jsem si vypsala předměty, které jsou dostupné a nějak si to zorganizovala, aby mi to pěkně vyšlo. Když to půjde dobře, tak budu chodit do školy od pondělí do čtvrtka a budu mít tedy tři dny "volna". Taky mi to hodí 23 kreditů. Těm z vás, co chodí na výšku, to přijde málo a málo to teda je, ale dalo mi sakra velkou práci to sesbírat, vzhledem k tomu, že některé předměty jsou otevřené jen v letním semestru a víc jak polovina se ani neotevře. Do toho ještě většina předmětů je tak za 2 kredity, což taky nepomáhá. No zjistila jsem, že možná budu docela v prčicích s tou němčinou, protože byť se všude píše, že ty předměty mají být česko-německy, tak dole je napsaný, že jsou v němčině... Tak z toho mám docela bobky, že to nebudu dávat, protože jsem němčinu rok nepoužívala. Budu si muset všechno připomenout - trochu jsem už začala, ale zbytek pořád odkládám :D. Ale psala jsem si s jedním známým od mé kamarádky, co studuje němčinu na té stejné škole a ten mi psal, že v těch předmětech všechno překládají, tak snad to nějak půjde no.

Ale hlavním předmětem tohoto článku je POTM. Tentokrát jsem ho stihla přidat přesně v první zářijový den. A to mi jako vážně chcete říct, že léto už je v čudu a nastane podzim? A že přijde návrat do škol? Fakt se mi přestává líbit, jak rychle ten čas letí :D. Než se nadějeme budou v obchodech mikulášské sladkosti a my se budeme pomaličku chystat na Vánoce. Tentokrát jsem teda pro změnu udělala POTM s Jennifer. Moc jsem si ale nevěděla rady s výběrem fotek. Nejprve jsem chtěla použít fotky z nového photoshootu pro Vogue, ale to jsem nakonec zamítla. Nakonec jsem při prohlížení fotek dostala skvělý nápad - co takhle do POTM dát fotky z různých talk shows? To jsem tuším ještě nikdy neudělala a výběr byl hned snadný. Vzala jsem tedy 2 fotky z Late Night with Seth Meyers, kde má Jenn i příhodně vždycky sklenku vína, 1 fotku z Good Morning America a 1 z The Tonight Show with Jimmy Kimmel. Sama jsem zvědavá, která fotka u vás nakonec vyhraje - já si tipuju na jednu z těch dvou "alkoholových" :D.

POTM September

2. srpna 2017 v 11:42 | Katie*

Řekněte mi někdo, že se taky pečete ve vlastní šťávě? Vážně si nedovedu představit, že by celý měsíc měly být takové vysoké teploty. Kdybysme aspoň měli moře, tak by se to možná dalo, ale takhle to u nás vypadá jako v pekle! Dokonce jsem četla, že i kterýsi den tady bylo větší teplo než v Tel Avivu! Meteorologové sice říkají, že tak bude asi celý srpen, ale já doufám, že se aspoň trochu ochladí. Tohle se prostě nedá -_- A včera přišly další špatné zprávy. Taťka měl obíhačku po doktorech, protože musí podstoupit před-operační vyštření. Tak navštívil asi tři doktory, včetně oddělení EKG, kde se jim cosi nelíbilo, tak ho poslali ke speciálním kardiologům, kteří sídlí ve vedlejší vesnici, ale zrovna tenhle týden mají dovolenou - přičemž taťka nastupuje už 14.8. do nemocnice a skoro celý příští týden bude taky lítat po doktorech. Ale teď přijde to nejhorší - pokud mu ti kardiologové něco najdou na srdci, tak taťkovi zakážou operaci :/ Osobně doufám, že na to nakonec nedojde a bude mít, jak se říká, "štěstí v neštěstí".

Ale teď trošku z veselejšího soudku, co myslíte? Včera jsem nestihla přidat POTM, protože jsem se zažrala do překládání titulků k jednomu filmu. Taťka se na něho chtěl podívat, titulky k němu byly jenom anglické, tak jsem mu řekla, že mu to přeložím. Sranda to teda není a trvá to hrozně dlouho, ale mě to docela baví :). V předchozí anketě to nakonec dopadlo tak, že první dvě fotky dostaly stejný počet hlasů, tak jsem to nakonec rozsekla já a výsledek už můžete vidět v menu. Fakt se mi nechce věřit, že už tu zase pěkně po roce máme POTM na září. Než se nadějeme bude konec roku! Je to hrůza. No tentokrát mi bylo jasné, že POTM bude s Gal. Chtěla jsem použít fotky z letošního Comic Conu, ale nakonec se mi žádné nehodily, tak jsem vybrala 4 fotky (2 barevné a 2 černobílé) z photoshootu pro Marie Claire.

POTM August

2. července 2017 v 17:09 | Katie*

To už mám jako fakt dělat POTM na srpen? Děláte si ze mě srandu?! Kam se ten první půlrok poděl? Vážně nechápu, jak je možné, že ten čas utíká tak rychle. Než se nadějeme, bude zase zima a my budeme počítat dny do Vánoc - jako člověk, co nemá rád zimu, beru Vánoce jako jediné plus v tomto ročním období :D. Takže už jsme v červenci. Pro nás geeky to znamená, že už zbývá jen pár dní do našeho milovaného a uctívaného Comic Conu, na který vždycky úpěnlivě čekáme celý rok. Já teda očekávám, že se tam objeví Gal kvůli "Justice League", který tam jako komixový blockbuster nesmí chybět! Jenom doufám, že do té doby stihnu dopřidávat všechny fotky z akcí, na kterých se za letošek Gal objevila :D. Snad jo. Udělám si takovou menší challenge, kterou snad stihnu udělat. Ale už to nebudu zdržovat. Vrhneme se na to. V menu už můžete vidět vámi vybranou fotku s Jennifer a koníkem - ta u vás s převahou vyhrála :). Pro POTM August jsem vybrala čtyři fotky s Emily a Johnem - přiznejte se, kdo z vás je ještě miluje? První je teda z předávání SAG Awards z letošního roku, druhá je z předávání Critics' Choice Awards rok 2015, a poslední dvě jsou z předávání Zlatých globů rok 2013. Původně jsem chtěla vybrat čtyři různé fotky s Emily a Johnem, ale z těch posledních dvou jsem si prostě nedokázala vybrat ♥ :D

POTM July

2. června 2017 v 19:36 | Katie*

Fakt se mi nechce ani trošku věřit, že už máme první půlku tohohle roku za sebou. Poslední měsíc školy a pak letní prázdniny. Já je letos snad už budu trávit na brigádě. Z Bubble Tea se mi vůbec neozvali -_-, ale naštěstí se tam objevila brigáda na stánková prodej točené zmrzliny (o tom jsem vám možná už jednou taky psala). Tak jsem si chvilku psala e-maily s paní, co na internet vypsala tu nabídku, ale už se mi zase pár dní neozvala :D Jestli to takhle vypadá, když si člověk shání práci, tak potěž pánbůh. Nebo to možná takhle funguje jen u nás. No nic. Nějaký ten článek jsem chtěla napsat už včera, kdy mě trklo, že bych měla zveřejnit nové POTM, ale už mi to časově nevyšlo + jsem byla unavená (špatně jsem se vyspala) + jsem šla s kamarádkou do kina na "Wonder Woman". O svých dojmech vám napíšu asi později. Taky jsem vám chtěla napsat, jak se mi líbila nová "Kráska a zvíře", ale to si taky nechám na někdy jindy. Momentálně se nacházím v takové fázi, kdy se mi o Jennifer nechce nic přidávat. Ne, že by se objevilo nějak extra moc novinek - jenom jeden set candids fotek... Nejspíš mi vadí, že ještě před pár lety ty novinky byly takové uspokojivé a teď v polovině případů za moc nestojí. A proto jsem se rozhodla, že tedy v následujících měsících provedu větší blogovou změnu. Na 100 % si sem dám tu Emily - miluju jí, viděla jsem většinu jejich filmů a myslím si, že by se to dalo krásně zvládat, protože ona těch novinek za rok taky nemá milion :D Přemýšlela jsem ještě nad Gal Gadot. Měla jsem takovou fázi obřího fangirlingu, ale teď mě to trochu přešlo. Pomyslně jsem se jí "předávkovala" :D Navíc si nejsem jistá, jestli se do budoucna zapojí i do nějakých dalších projektů, protože na filmových stránkách má uvedené jako poslední dva projekty "Wonder Woman" a "Justice League". No, uvidíme, jak se to nakonec vyvine. Ale teď už bych asi měla říct něco k tomu dnešnímu POTM, že? Neměla jsem ani páru, jaké fotky vybrat. Původně jsem chtěla dát MET Gala 2013, ale nenašla jsem vhodné fotky. Potom mě napadlo, že bych mohla použít photoshoot. Ale jaký? No a při náhodném hledání na Googlu mě napadla kombinace: Jennifer + zvíře + photoshoot. Na výsledek už se můžete podívat níže ↓

POTM June

1. května 2017 v 15:18 | Katie*

Původně jsem dneska chtěla přidat POTM článek jenom na fan-of-celebrities, ale dneska dopoledne jsem si vyhledala fotky pro tento blog a na chvíli nešel internet a protože jsem neměla nic na práci (tzn. nechtělo se mi učit - znáte to, že jo? :D), tak jsem rovnou fotky upravila a řekla si, že nové POTM zveřejním i tady, ačkoliv jsem jeden článek přidávala už včera a teď mám obavy, že ho lidi neokomentují. Ale co se dá dělat. Čas neúprosně plyne dál. Věřili byste tomu, že už je květen? Mně se tomu snad ani nechce věřit. No, ale doufám, že už se nám teda aspoň oteplí. U nás teď momentálně svítí sluníčko a je příjemných 17 stupňů. Snad už se nám to nezkazí! Jinak teda všem, co budou teď dělat přijímačky na vysokou a hlavně skládat maturitu, budu držet palce! Já ve škole končím 12.května (pokud teda nebudu muset jít na víc pokusů ze zkoušky Grammar In Use), pak teda budu nejspíš na brigádě a v půlce června jdu dělat taky přijímačky na výšku :D Ale času je zatím dost. Tak už to tady nebudu zbytečně prodlužovat a vrhneme se na POTM květen. Opět jsem dopředu neměla promyšlené, jaké fotky použiju, ale nakonec jsem zabrousila do roku 2013, kdy se Jennifer objevila na Filmovém festivalu v Cannes. Myslím, že fotky jsem vybrala docela dobré a výběr nebude úplně nejjednodušší. Tak se do toho pusťte ;)

POTM May

2. dubna 2017 v 15:51 | Katie*

Když máte blog tak dlouho jako já, je docela obtížné pamatovat si, které fotky jste na POTM už použili a které ne. Jsem si naprosto jistá, že se mi už několikrát stalo, že jsem některé fotky do této ankety použila aspoň dvakrát :D A ten pocit mám i u dnešního POTM. Než se k tomu ale dostaneme - taky se vám zdá neuvěřitelné, jaké je teď venku teplo? Já mám radost, že teď můžu mít zase přes den otevřené okno, je to takový fajn pocit. Ale pořád si vzpomínám na letošní zimu, která byla opravdu chladná a jsem vůči tomu teplu taková podezíravá. Pořád čekám, že se ty mrazy vrátí :D A taky se mi nechce věřit, že už tu máme duben (fyi → můj narozeninový měsíc!). Ten čas fakt letí, až to není hezký. Jinak pokud jde o blog už docela závažně začínám přemýšlet o tom, že bych sem přidala Emily Blunt, kterou já prostě miluju ♥ Ale tahle změna by nastalo asi až v létě a rozhodně bych vás předtím ještě informovala ;) Jaké fotky zvolit na anketu pro dubnový měsíc byl pro mě trochu oříšek, protože Jennifer teď moc nových fotek nemá - a pokud jo, tak jsou to buď candids fotky nebo fotky z kampaně pro Dior. Takže jsem zabrousila trochu do minulosti a vzala jednu fotku z roku 2014 a tři z 2013.

POTM April

2. března 2017 v 16:03 | Katie*

Já říkala, že ten únor uteče jako nic a stejně se divím, že už máme březen! Ten čas letí fakt ukrutně rychle. Za chvíli tu budeme mít zase pekelné vedro a než se nadějeme přijdou Vánoce! :D Já vás jenom tak škádlím. Pokud jde o moji brigádu, tak jsem si to s ní nakonec rozmyslela. Jednak bych musela chodit až na druhý konec města (cesta tam a zpátky by mě dohromady stála další hodinu), pak taky to je úplně mrňavý zverimex, kde se prodávají jen obojky, pelíšky, granule apod. - já myslela, že tam budou i zvířata. No a nakonec jsem si řekla, že bych to měla taková rozházené a byla bych ve stresu se školou. Sice chci odejít, ale to až někdy začátkem května a do té doby si chci plnit svoje povinnosti. Třeba teď jsem si vypisovala teorii na svou prezentaci do Grammar in use. Zabralo mi to v podstatě dva dny (začala jsem v úterý a dneska jsem to dodělala). Navíc teď se mi toho nakupilo trochu moc (musela jsem si sepsat i "to do list"), tak se tu možná nějakou dobu neobjevím. Sice mám pár věcí na přidávání, ale nejsou to žádné čerstvé novinky!
Dnešní článek se ale bude jako již tradičně týkat POTM. Nový obrázek na měsíc březen už můžete vidět v menu - tahle fotka u vás vyhrála o jeden hlas! Pro POTM April jsem se rozhodla vybrat 4 fotky z nějakého staršího photoshootu. Nakonec jsem vybrala 4 různé fotky, kde Jennifer pózuje s nějakou cenou - People's Choice Award, SAG Award, Oscar a Zlatý glób (dobře ta poslední není z photoshootu).

POTM March

2. února 2017 v 12:05 | Katie*

Novinky opět nejsou žádné. Teda jedna by tu byla - Jennifer se opět na své facebookové stránce vyjádřila k Trumpovi. Tentokrát na jeho příkaz pozastavení přijímání imigrantů ze 7 zemí, kde žijí převážně muslimové. V médiích se mluví o tzv. "Muslim Ban". Určitě jste o tom už slyšeli - tomu se prostě nedá vyhnout. Leda by člověk přestal chodit na internet. Já se rozhodla tenhle její komentář sem nepřidávat, protože by to opět znamenalo pustit se do politiky a upřímně - už mě z toho bolí hlava a snažím se těmto zprávám vyhýbat. Ale kdybyste si chtěli přečíst, co Jennifer napsala, tak stačí navštívit facebook - je to hned první příspěvek. Tak to bylo jen tak na vysvětlenou.
Momentálně mi úplně nevadí, že novinky nejsou, protože tu máme nový měsíc a tak tu opět bude hlasování v POTM a Fashion Battle! Nedá mi to a musím se zeptat - taky vám přišlo, že ten leden uběhl hrozně rychle? Skoro jako mrknutím oka. S únorem to bude ještě rychlejší, když je tak krátký. Ale aspoň se nám už blíží předávání Oscarů! Já už se nemůžu dočkat a jsem dost zvědavá, kdo vyhraje! Minulý rok byl takový slabší a letos to bude opět velký souboj - předpokládám, že tomu bude velet "La La Land"! :D Ale to zase odbočuju. Pro dnešní POTM jsem vybrala poslední čtveřici fotek z propagace "Passengers". Tentokrát se jedná o fotky pořízené v Soulu a Pekingu - na dvou je Jennifer sama, na zbylých spolu s Chrisem. V menu už můžete vidět vámi vybranou fotku na měsíc únor. S 13 hlasy u vás vyhrála lehce vánoční společná fotka s Chrisem a Jennifer - ačkoliv já jsem čekala, že vyhraje dvojice Emma + Jennifer :D

POTM February

3. ledna 2017 v 15:48 | Katie*

Zítra mě čeká první pokus zápočtu z fonetiky. Nebudu vám lhát - nijak zvlášť jsem se na to neučila. Teda přečetla jsem si kapitoly z učebnice a nějaké poznámky, ale stejně vím tak 2 % z toho, co máme umět a myslím si, že za 10 minut budu hotová (protože nebudu mít co tam napsat). To je tak, když to člověka nebaví, nudí se u toho a nesoustředí se. Tak si aspoň poslechnu, jak budou ostatní datlovat do klávesnice :D Ale to je vedlejší. Dneska tu pro vás mám slíbenou anketu POTM na měsíc únor. Sice jsem měla na výběr z té kupy nových fotek, ale já se rozhodla pro něco jiného. Takže máte na výběr ze čtyř fotek, na kterých je Jennifer ještě s někým (všechny byly pořízené v roce 2016). Máme tu fotku s Emmou Stone, Jodie Foster, Chrise Prattem a Jamesem McAvoyem. Asi vím, která fotka u vás nakonec zvítězí, ale i tak přeju štěstí při výběru ;)

POTM January

8. prosince 2016 v 15:36 | Katie*

Ani se mi nechce věřit, že už před sebou máme jen pár dnů do konce roku 2016. Taky vám vždycky přijde, že ten rok uteče hrozně rychle? Přijde mi, že ještě včera bylo léto a prázdniny a teď už za pár dní budou Vánoce. Nehledě na to, že si budeme muset zase zvykat, že máme rok 2017 a vše je o rok starší -_- Co se týče Vánoc, tak se přiznám, že na mě letos (a vlastně i v předcházejících letech) už moc ta správná vánoční nálada neleze. Největší vliv na tom má asi počasí. Schválně - pamatuje si tady někdo z vás, kdy byly naposled ty správné bílé Vánoce? Protože já ne. Ale aspoň se zase po roce kouknu na Grinche a Lásku nebeskou ♥ Letos se na tenhle film podívá i můj taťka, který furt brblá, že v televizi pořád opakují ty stejné pohádky a filmy. A on tenhle můj oblíbený film nikdy neviděl! Je na čase to změnit! :D
Teď už k dnešnímu POTM pro leden. V menu už můžete vidět vámi vybranou momentku z předávání cen Britannia Awards, kam Jennifer letos přišla podpořit Jodie Foster. Tahle fotka u vás zvítězila se značnou převahou. POTM January zveřejňuji až teď z toho důvodu, že jsem nejprve chtěla na blogu zveřejnit fotky, které jsem do něj použila. Máme tu dvě fotky z photocallu k filmu "Passengers" v Londýně a dvě z photocallu v Madridě. Na jedné je vždy Jennifer sama, na druhé spolu s Chrisem Prattem. Sama jsem dost zvědavá, která fotka u vás nakonec zvítězí! Rozhodně to nebudete mít jednoduché.

POTM December

6. listopadu 2016 v 20:02 | Katie*

Hrozně se omlouvám, že jsem na blogu zase delší dobu nebyla, ale já prostě nestíhám a nestačím. Je toho prostě moc. Ve čtvrtek jsem psala druhý pokus testu ze semináře. Vyšlo to skvěle! Polepšila jsem si o 3 procenta a test zase neudělala. Na třetí pokus kašlu. Zítra píšu fonetiku. Snažila jsem se přes víkend učit, ale vždycky jsem se v půlce přistihla nad tím, jak tomu nevěnuju pozornost a přemýšlím nad něčím jiným. Tak budu ještě studovat zítra ve škole, kdy mám skoro 4 hodiny volno. Tam mě aspoň nebude nic rozptylovat, i když pochybuju, že bych ten test udělala. Věc se má tak, že mě anglická filologie nebaví. Sice jsem tehdy psala, jak je to všechno super, ale to jsem měla ještě takové ty růžové brýle. Nejde mi to, nebaví mě to a už se přistihuju, jak si říkám - nemá to cenu. Tak jsem už začala vážně uvažovat nad tím, že přejdu jinam. Vyhlídla jsem si taky v Olomouci ale na pedagogické fakultě obor "Anglický jazyk se zaměřením na vzdělání", tak asi zkusím to. No víc se na tohle budu soustředit asi jak budou Vánoce. Psala jsem si i s kamarádkou, co studuje na Karlovce obor biologie/chemie (tu chemii má nedobrovolně) a taky říkala, že je docela v prde-háji a přejde na obor jen s biologii. Tak jsem ráda, že aspoň nejsem sama :D Do toho si ještě mamka v úterý odletí na 10 dní do Egypta, takže volný čas nebude skoro žádný - jen nakupování a domácí práce -_- A to je ten důvod, proč to tu tak zanedbávám a až šestý den v novém měsíci píšu POTM. Dneska už jsem si prostě řekla, že to prolomím a POTM zveřejním. Původně jsem chtěla na POTM December (já nechci konec roku! teprve nedávno jsem si zvykla, že už máme 2016 :D) vybrat čtveřici fotek z filmu "Passengers", který bude mít v prosinci premiéru, ale bohužel zveřejněných fotek je jen pět a ještě k tomu nejsou moc vhodné do POTM -_- Takže jsem vybrala fotky z Britannia awards. Myslím si, že výběr bude docela těžký. Jsou to všechno moc pěkné fotky - dokonce se mi podařilo vybrat čtveřici fotek, na kterých Jenn pozuje jen zboku :D A protože mám depku, tak si jdu pustit pohádku! ;)

POTM November

2. října 2016 v 15:26 | Katie*

O den později, ale přece - po měsíci zase přišla řada na hlasování v nové anketě POTM. Dneska to tady asi nebudu nijak zvlášť okecávat - přeci jen všechno důležité už jsem vám řekla v předchozím článku :D V menu už můžete vidět vámi vybranou fotku za říjen. Musím říct, že vyhrál můj favorit :) Co se týče POTM November, tak tady byla volba tentokrát jednoduchá. Vzhledem k novým fotkám jsem chtěla vybrat čtveřici sestavenou ze čtyřech různých přehlídek, kterých se Jenn zúčastnila. Nakonec to ale skončilo tak, že jsem vybrala dvě fotky z páteční přehlídky (tady rok 2016) a pak dvě z roku 2013. Jsem docela zvědavá, která fotka tu u vás nakonec vyhraje :)

POTM October

1. září 2016 v 15:11 | Katie*

Tak a máme tu nový měsíc - tentokrát září. To nám to ty prázdniny pěkně rychle utekly, co? Jaký jste měli první den v novém školním roce? Pro mě to bylo letos poprvé, co jsem 1.září nenastoupila do školy. To mě čeká až 19.září - a nijak zvlášť se na to netěším. Jinak držím letos palce všem, co nastoupili do maturitního ročníku. Víte, jak to bylo v Harrym Potterovi: "Budeš trpět, ale náramně si to užiješ" - hlavně si vychutnáte moment, kdy vám řeknou, že jste to udělali. Ale do května času dost ;)
Teď už tedy k podstatě tohoto článku. Přeci jen mě něco osvítilo, a proto jsem pro POTM October vybrala čtyři fotky ze SAG Awards z roku 2014. Já prostě milovala ten pixie sestřih Jennifer ♥ V menu už najdete fotku na měsí září - tahle fotka vyhrála s jasným přehledem (získala 13 hlasů).

POTM September

2. srpna 2016 v 12:00 | Katie*

Chcete říct fakt super vtip? Včera se měl, a taky jsem vás o tom informovala, objevit 15-sekundový teaser trailer k filmu Passengers a ve čtvrtek už měl být zveřejněný plnohodnotný trailer. Jak už se ale stalo tuším dvakrát nebo třikrát předtím, nic se neobjevilo. A docela silně pochybuju o tom, že bychom se 4.8. dočkali samotného traileru. Jako už mě to docela dost štve a nejsem jediná - ostatní fanoušci už to dávají silně najevo třeba na twitteru, ale berou to s humorem. Tak doufám, že se společnost Sony probere a trailer zveřejní dřív než den před uvedením filmu do kin :D Ale to jsem si jen tak potřebovala postěžovat. O den později, ale přece, tu pro vás mám novou anketu POTM. V menu už můžete vidět vámi zvolenou fotku z photoshootu pro Marie Claire z roku 2013. Pro POTM September zase trochu zabrousíme do minulosti - vybrala jsem pro vás čtyři fotky ze slavnostní premiéry Hunger Games v Los Angeles z roku 2012.

 
 

Reklama