POTM

POTM December

2. listopadu 2018 v 21:48 | Katie*

Vážně už sem zase dávám poslední anketu pro letošní rok?! Ten čas letí fakt až nechutně rychle. Mně poslední dobou dny ubíhají extrémně rychle (hlavně teda víkendy) a na vině je opět škola. Tenhle týden jsem psala dva testy. Jeden z lingvistiky, kde neprobral skoro žádnou teorii, naštěstí byl tenhle test hodně jednoduchý, takže si myslím, že jsem ho v pohodě dala. Další byl z jiného předmětu na poslech a use of English. Poslech u mě nedopadl moc dobře, hlavně teda kvůli tomu, že ta první část byla docela těžká a učitelka nám ani nedala čas na to si pročíst zadání (druhá část mě zachránila), ale naštěstí jsem to dala, stejně tak i use of English. V pondělí mě čeká test ze syntaxu a tam si opravdu myslím, že to žádná sláva nebude. Celý víkend vlastně strávím nad sepisováním otázek a mám takovou obavu, že to prostě nestihnu. Mám samozřejmě ještě další povinnosti + další věci do školy a tady se to prostě sešlo tak, že je to zase na prd -_- Tak mi prosím držte palce, ačkoliv já už jsem tak nějak vnitřně smířená s tím, že ten test prostě nedám (v tom případě ale nevím, jak by se to řešilo). Dneska jsem jinak měla směnu v kině. Vzala jsem si tam plakát k "The House With Clock in Its Walls" s Cate Blanchett a Jackem Blackem :), taky jsem měla zadarmo popcorn ♥ :D. Jinak tržba byla opět přiměřeně vyšší, ale naštěstí to proběhlo úplně v pohodě. Docela mě překvapilo, že o "Bohemian Rhapsody" je tak velký zájem. Dneska na to představení přišlo skoro 200 lidí! Jak se zdá, Queeni pořád frčí :). Ale teď už teda k POTM. Zase nám vyšla řada na Gal. U té jsem věděla hned, jaké fotky použít. Zabrousíme trochu do minulosti a vrátíme se do letošních Oscarů. Btw jsem docela zvědavá, kdo získá nominace a hlavně kdo bude moderovat (to by tuším měli někdy touhle dobou oznámit). Vybrala jsem čtveřici pěkných záběrů na Gal, které to moc slušelo, ačkoliv ty její šaty nebyly úplně můj styl. Jsem docela zvědavá, která fotka u vás vyhraje, protože pěkné jsou vážně všechny :).

POTM November

1. října 2018 v 10:00 | Katie*

Tak to vidíte, člověk si myslí, že bude mít dneska čas v klidu napsat článek a nakonec se to zase seběhne všechno tak, že je toho málo. Jak jste asi možná někteří z vás uhádli, tenhle článek píšu o den dopředu - tedy já mám teď ještě neděli. Řeknu vám, docela mě štvě, jak kvůli těm návalům věcí do školy člověku uběhne víkend mrknutím oka a ani si pořádně nestihne udělat to, co by chtěl. Dneska jsem trochu přemýšlela nad tím, o čem bych psala esej do literatury, ale vůbec nic mě nenapadá. Respektive knížky, které bych si chtěla vzít, nespadají do období, které budeme tenhle semestr probírat. Vyhovoval by mi tak akorát Obraz Doriana Graye, jenže nevím, kde bych vzala čas na to, abych přečetla 200stránkovou knížku. Rozhodla jsem se, že asi už ani nebudu dál načítat knížky na tu ústní zkoušku, protože to se prostě už během semestru nedá stihnout -_- Jinak zítra si půjdu za pane profesorem nějak dohodnout bakalářku (ačkoliv bůhví, jestli tam tak dlouho vydržím :D). Naštěstí tento profesor vyučuje historii a v pátek posílal e-mail, že u něj teda můžeme ty bakalářky psát, tak snad budu moct psát o tom, o čem bych chtěla. Jinak jsem vám ani neřekla, jaká byla moje páteční směna. Původně jsem čekala, že to bude takové vlažnější, ale opak byl pravdou. Na první představení mi přišlo 93 lidí, na další 251 a na poslední přes 120 lidí. Takže mi padly hned dva nové rekordy v počtu návštěvnosti a vysoké tržbě. Řeknu vám ale, že jak už těch peněz bylo tolik, hrozně blbě se to počítalo. Ale naštěstí mi všechno vyšlo a dokonce jsem měla 20 korun přebytek :D. Už bych si pomalu měla jít nachystat věci na zítřek, jinak na to zapomenu a pak se budu ráno honit. Samozřejmě jako vždy tu s novým měsícem přidávám i anketu POTM. Tentokrát už vyšla řada na Jennifer a jak jsem slíbila, použila jsem fotky z nové kampaně Dioru pro vůni Joy. Tři fotky jsou z "behind the scene" a ta jedna je promo fotka, ale to jste určitě všichni poznali. Kdy bude anketa fashion battle, to vám zatím neřeknu, ale vzhledem k tomu, že příští pátek mám volno, by mohla být ještě před víkendem. Zatím tedy hlasujte tady, ať z toho vyjde nějaký jasný vítěz :).

POTM October

1. září 2018 v 13:00 | Katie*

Víte, docela by mě zajímalo, kdy konečně ten blog.cz spraví natolik, aby se daly v pohodě psát články (člověk třeba něco dopíše, klikne na zveřejnit a místo toho vás to hodí na hlavní stránku s tím, že se musíte znovu přihlásit -_- ) a hlavně upravovat menu. Vždycky předtím, než napíšu tenhle článek, vyměním v menu fotku na daný měsíc a taky gif a ačkoliv v nastavení se mi to ukazuje tak, jak má, na blogu je všechno při starém -_- Doufám, že se to ještě během dneška vymění. O nic razantního nejde, ale mně to trošku vadí :D. Každopádně jsem tu opět s první článkem v novém měsíci. U nás ve městě je prvního září zataženo, poprchává a trošku fouká. Takže žádná bomba. Zároveň se mi ani nechce věřit tomu, jak rychle ten srpen utekl a celkově prázdniny. Jo, já mám teda ještě 2 týdny volna, ale taky se do školy nijak zvlášť nehrnu. Budu mít nějakých 22-23 předmětů a v podstatě tam budu od rána/dopoledne až do odpoledne (budu končit buď ve 14:45 nebo 15:45). Do toho ještě v pátky budu chodit i nadále do kina na brigádu, protože nějaké peníze navíc se hodí vždycky a než se nadějeme budou tu zase Vánoce. Tímhle vším chci říct, že na blogu vždycky přibydou tak 1-2 články týdně. Jediná Emily bude na konci roku propagovat film, tak doufám, že nebudu v moc velké skluzu. Trošku se bojím, jak to budu zvládat, ale doufám, že jakmile se zase dostanu do toho rytmu, bude to v pohodě. Doufám, že tenhle článek se zveřejní v pohodě a hlavně že se v něm ukáží všechny fotky. Tentokrát vyšla teda řada na Emily. Po krátkém přemýšlení nad tím, jaké fotky bych chtěla použít, jsem zabrousila do roku 2014, konkrétně do období, kdy propagovala film "Edge of Tomorrow". Vybrala jsem čtveřici ze slavnostní premiéry v Londýně. Jsem docela zvědavá, která fotka u vás nakonec vyhraje, protože já osobně bych asi hlasovala pro všechny ♥.

POTM September

1. srpna 2018 v 15:44 | Katie*

Přeji vám všem příjemné a hezké odpoledne. Já se přiznám, že jsem trochu rozespalá, protože jsem si chtěla tak na 10 minut lehnout, protože jsem dneska spala jen 5 hodin a jsem unavená (jela jsem s taťkou na odběry, nakoupit a pro novou tiskárnu do Olomouce), a nakonec jsem byla v takovém polospánku asi 30 minut. Pár dní jsem se neozvala, protože jsem chtěla, aby tu článek o desátých narozeninách blogu byl co nejdýl, jelikož je to vážně něco, co se jen tak nestává. V pondělí a úterý jsem jinak byla na brigádě. Samozřejmě jsem jako obvykle měla akční dny. Naštěstí přišlo málo lidí, takže peníze mi vyšly dobře, ale ani v jeden den nepřišel uvaděč, což je člověk, který pípá lístky, uvede lidi do sálu a hlavně odchází z kina jako poslední a všechno musí zamknout. A teď mi řekněte, jaká je pravděpodobnost, že dva dny po sobě, dva různí lidi, co mají napsanou směnu, nepřijdou do práce? Tak se museli všichni obvolávat (včera mi s tím pomáhala ještě paní, co tam prodává občerstvení), většina to nebrala, někteří byli na dovolené, a nakonec v oba dny zaskočila hlavní paní uvaděčka (tzn. paní, která už je tam hrozně dlouho), která má ale jakési začarovené číslo, na které se já nemohla dovolat. Naštěstí to v oba dva dny dopadlo dobře a někdo přišel, ale tu jejich logiku nechápu a hlavně je od nich pěkně hnusný, že nikomu nic neřeknou, nezajistí si, aby je někdo zastoupil, a já to pak musím za ně řešit, což není vůbec moje povinnost. No jestli bude zase na konci nějaká schůze, tak si o tom budeme muset promluvit, protože být tohle jejich práce, tak je vyhodí a nikdo se s nimi bavit nebude.

Ačkoliv mám na přidávání pár věcí (včera se třeba objevila jedna super novinka k filmu "Jungle Cruise"), tak nový měsíc musíme samozřejmě odstartovat s anketou POTM. A vůbec se mi nechce věřit, že za 31 dní už tu budeme mít září, které předznamenává příchod ochlazení. Jako abych pravdu řekla, já bych teda brala, kdyby ty třicítky skončily (nejlíp tak hned), protože to podle mě není pro nikoho prospěšný, ale co se dá dělat, tohle je součást léta. V menu už můžete vidět vámi vybranou fotku pro srpen - jsem docela ráda, že u vás vyhrála tahle hezká momentka z předávání Zlatých globů z roku 2013 - teď už jen musím vybrat nový gif :D. Pro tohle kolo jsem splnila svůj slib a vybrala fotky s Gal z Comic Conu. Bohužel se letos neobjevilo moc vhodných fotek, tak jsem zahrabala i kousek do minulosti a výsledkem je, že můžete vybírat z dvojice fotek z letošního ročníku a z toho z roku 2016, v obou případech Gal reprezentovala Wonder Woman. Tak s chutí hlasujte, ať vyhraje ta nejlepší fotka :).

POTM August

2. července 2018 v 14:51 | Katie*

Tak to vidíte, nakonec byly všechny moje odhady zmařeny. Včera jsem už nestihla nic přidat, protože jsme s taťkou po druhé hodině jeli nakupovat do Kauflandu a bohužel jsem vychytali takový čas, kdy tam bylo hodně lidí a jely jen tři pokladny. Takže než jsme přišli na řadu, tak uběhlo asi 10-15 minut. No a potom jsme jeli na návštěvu k tetě a domů jsme přijeli až kolem šesté odpoledne a to už se mi nic dělat nechtělo :D. Dnešek teda taky moc slibně nezačal. Moc dobře jsem se nevyspala a jak jsem se v noci převalovala, tak jsem se nehtem od prstu na noze škrábla na druhé noze a bohužel teda docela hluboko, takže jsem si to pak musela přelepit náplastí, aby se mi o to nic nezachytávalo. Pak mě teda čekala návštěva doktory, která byla taky hrozná. S tím, že jsem tam přišla o 20 minut dřív, jsem tam čekala víc jako hodinu -_- A jak jsem byla špatně vyspaná, tak jsem myslela, že mi tam asi upadne hlava. Navíc nechápu, jak to, že sestřička přede mnou pustila tři lidi, co přišli až po mně -_- Pak jsem přišla na 15 minut domů a šla jsem do kina, protože jsem ještě neměla podepsanou smlouvu. No zítra tam musím znovu, protože nemám klíče, kód od trezoru a další věci. A za takovou hodinku a něco jdu do kina znova, protože mám směnu. Dneska ještě s dozorem, zítra už jedu sama - jsem na sebe docela zvědavá. Ale dost už s tím mým brebentěním.
Vrhneme se na další kolo POTM. Včera jsem akorát v menu stihla vyměnit fotku měsíce na červenec a taky gif (ať žije "Ďábel nosí Pradu"! :D). Na řadě tentokrát měla být Gal, ale protože je víceméně jisté, že bude součástí letošního Comic Conu a určitě vzniknou super fotky, jsem se rozhodla další kolo udělat zase s Jennifer. Tentokrát jsem zabrousila do let minulých. Chtěla jsem vybrat něco z propagace "Silver Linings Playbook" - tenhle film jsem už dlouho neviděla a v poslední době mám docela chuť se na něj zase mrknout :D - ale žádné fotky se mi nehodily. Místo toho jsem tedy vybrala fotky ze začátku roku 2013, kdy Jennifer pobíhala po různých akcích. Na dvou je teda s někým - na první s Amy Adams a na druhé s Quvenzhané Wallis - na zbylých dvou je sama a ty jsem vzala z tehdejšího předávání Zlatých glóbů, kdy si Jennifer odnesla domů svou první sošku :).

POTM July

2. června 2018 v 15:21 | Katie*

Přeji vám hezké a příjemné odpoledne. Musím říct, že dneska je venku zase opravdu obrovské vedro. Už ráno (tzn. v 8:30) jsme tu měli ve stínu 23 stupňů -_- Ano, upřednostním teplo před zimou, ale taková vedra taky moc nemusím. Pro mě by bylo ideálních nějakých 20 stupňů a příjemný vánek. Pro mě se dnešek nesl spíše v pracovním duchu. Ráno jsme s taťkou museli našemu pejskovi ostříhat chlupy, ze kterých jí vznikl takový chuchvalec/dred. Příští pátek jde na stříhání a tady tyhle části by pan psí kadeřník nejspíš neodstřihnul. Kupodivu nám to šlo docela dobře a všechny ty špatné chlupy jsou pryč. Před chvilkou jsem pak dokončila svou první část víkendového úklidu. Zítra mě čeká pokračování v podobě žehlení a vysávání :D. Příští týden bych už chtěla umýt okna. Já to ještě nikdy nedělala a chtěla bych si to konečně vyzkoušet! Ale jsem na sebe docela zvědavá. Taky jsem se teda trošku učila morfologii, ale vzhledem k tomu, že na mě dolézá jakási lenost, tak jsem se učila jen tak půlku. Taky jsem se pustila do překládání "Sherlock Gnomes", kde Emily Blunt (a spousta jiných známých herců) již podruhé propůjčila svůj hlas Julii. A když už jsme u té Emily...

Právě s ní bude POTM pro měsíc červen. Přidávám ho na blog sice o den později, ale myslím si, že to zase ničemu nevadí. Včera jsem si všechno předchystala, takže dneska už můžu vesele přidávat. Taky jsem v pátek do menu nahrála novou fotku, která bude po následující měsíc zdobit menu blogu. Myslím si, že jste vybrali skvělou fotku s Jennifer - mně osobně se tahle fotka líbí hodně. Tentokrát bych ale řekla, že jsem vám to docela ztížila. Vzhledem k tomu, že další měsíc je červenec a ten se nese ve znamení prázdnin a trávení času s kamarády, vybrala jsem fotky, na kterých je Em právě se svými přáteli/filmovými kolegy. Aby to bylo fér, na dvou fotkách je s kamarádkami a na dvou s kamarády. Na první je s Jennifer Aniston, se kterou sice žádný film nenatočila, ale jsou dlouholeté a blízké přítelkyně. Déle tu máte na výběr z fotek s Chrisem Hesmwrothem a Jessicou Chastain - s oběma se objevila ve filmu "The Huntsman: Winter's War". A na závěr je tu jedna fotka s Jamesem Cordenem, se kterým si zahrála muže a ženu v pohádkovém muzikálu "Into The Woods". Sama jsem teda zvědavá, která dvojice/kombinace u vás nakonec zvítězí a zdali se budete řídit tím, jak se vám fotka líbí nebo koho z Emilyných přátel preferujete :).

POTM June

1. května 2018 v 15:55 | Katie*

Zdravím a vítám vás u slibovaného článku. Musím říct, že v poslední době mě docela zaráží, jak málo lidí se na blogu objevuje (ještě že nezveřejňuju TopList :D). Teď nevím, jestli je nás tu opravdu tak málo nebo jsou lidi raději venku nebo co se teda děje. Na jednu stranu to chápu, na stranu druhou mě to docela mrzí - hlavně když teda zveřejním článek s fotkami a v galerii se na ně nikdo nepodívá. Ale i to bohužel k blogování patří. Já jinak dneska měla takový pohodový den. Spala jsem až nějak do 8:45, což je na mě docela dost, ale já už to potřebovala. Navíc mě nějak ve 4 ráno vzbudilo štěbetání ptáků, které teď přes léto bude pravidelné a ve mně se vzbouzejí vraždící instinkty -_- Jako v předchozích dnech jsem se koukala na britskou historii a taky jsem zkoukla film "The 15:17 To Paris", což je poslední filmový počin Clinta Eastwooda. Vcelku se na to dalo podívat, ale žádná bomba to nebyla. Já čekám na pátek, kdy vyjde film "Game Night", na kterých bych chtěla udělat titulky :). Jinak jsem taky dneska zjistila bombastickou novinku. Do kina v našem městě hledají někoho na brigádu do poklady, tak jsem jim hned psala a doufám, že mi odpoví (snad kladně, ale já osobně budu ráda i za zápornou odpověď - přijde mi to slušnější).

Jinak tu samozřejmě máme 1.květen, tzn. první den v novém měsíci a tak nás nesmí minout anketa POTM. V té předchozí jste víceméně potvrdili mou domněku a vybrali jste naprosto kouzelnou fotku s Gal Gadot ♥ Ta už hezky zdobí menu spolu s novou animací/gifem. Pro květnové POTM byla na řadě Jennifer Lawrence a upřímně se vám přiznám, že jsem zde měla veliké dilema, jaké fotky vybrat. Jelikož v poslední třech anketách byly použité fotky z photoshootů, tak mi bylo jasné, že tomuhle se tentokrát chci vyhnout. Nakonec jsem zabrousila do roku 2017, konkrétně tedy na slavnostní premiéru filmu "Mother!" na filmovém festivalu v Benátkách. Jenn to tady tenkrát hrozně slušelo, takže vybrat vhodnou čtveřici nebylo zase až tak úplně těžké. Sama jsem zvědavá, která fotka u vás nakonec zvítězí :).

POTM May

1. dubna 2018 v 15:33 | Katie*

Dneska se mi to poštěstilo tak, že mám čas přidat další anketu o fotku měsíce přesně v první den měsíce nového. Ode dneška už tu máme duben, který je pro mě vždycky příchodem jara (ačkoliv venku to na jaro stále nevypadá -_- ) a za 13 dní budu mít narozky (letos to vychází na sobotu, což je skvělé!). Musím vám taky říct, že jsem se těšila na to 4-denní volno (pátky mívám volné) a jak budu odpočívat, ale to se až do dneška nestalo. Na seznamu jsem měla několik domácích prací, na které normálně přes školu prostě nezbývá čas a taky jsem dělala věci do školy, takže pro mě bude asi jediným volným dnem pondělí a to se ještě uvidí, jestli se nepustím do psaní odborného referátu :D. Dneska jsem si třeba dělala otázky na zápočet z morfologie. Už jsem vám říkala, že v těch hodinách neděláme v podstatě nic a na zápočet chce, abychom měli vypracované státnicové (!!!) otázky, přičemž on nám k tomu učivu vůbec nic nevysvětlí! A já jak jsem na to dneska koukala, tak by mi třeba bodlo, kdyby se těm otázkám nějak věnoval. Máme sice tu hodinu jen na 45 minut, ale mohl by nám aspoň říct, co přesně po nás bude chtít a pak si vyhradit čas na nějaké případné dotazy. Tohle zkouškové bude fakt o nervy.

Ale dneska se nebudeme stresovat školou a vrhneme se na to, čemu má být tento článek věnovaný. V menu už můžete vidět fotku na duben, pro kterou jste vybrali asi mou nejoblíbenější fotku z photoshootu pro Vanity Fair s Emily :). Rovněž jsem do menu nahrála i nový gif, který si myslím, že je hodně povedený a vtipný. Co se týče POTM na květen, tak řada opět přišla na Gal. Neměla jsem dopředu vybrané žádné konkrétní fotky, ale když na mě náhodně vybafnul photoshootu pro Deadline (první dvě fotky) měla jsem jasno. Následující dvě fotky jsou z nového photoshootu pro The Hollywood Reporter, o kterém vám ještě napíšu někdy v budoucnu příští týden. Můžete si tedy vybrat ze dvou fotek, na kterých je Gal sama, a dvou, na kterých je s někým - v jednom případě je to režisérka Patty Jenkins, v tom druhém její stylistka Elizabeth Stewart. Myslím si, že vím, která fotka u vás nakonec zvítězí, ale možná mě ještě překvapíte :).

POTM April

2. března 2018 v 15:58 | Katie*

Přeji všem příjemné pozdní odpoledne. Po několika dnech jsem tu opět s dalším článkem. Tento týden ve škole docela ušel. Stále toho máme na dělání hodně, ale přijde mi, že tentokrát toho není tak hrozně moc. O víkendu bych chtěla začít pracovat na jedné eseji, která musí mít kolem 1300 slov a já bych už ráda něco měla napsané, abych se mohla věnovat eseji další, která má mít 900 - 1000 slov. Nejhorší na tomhle týdnu byly rozhodně ty extrémně nízké teploty a studený vítr. V jednu chvíli jsem šla do školy a ten vítr byl tak silný, že až člověka bolelo se nadechnout :D. To samozřejmě vedlo k mojí rýmě a jeden večer jsem naspala asi jen tři hodiny, což nebylo úplně nejlepší.
Dneska nemám nějak kecací náladu, takže se rovnou vrhneme na dnešní článek. Začal nám nový měsíc (a že to teď venku vůbec nevypadá, že by za 19 dní mělo být jaro?!) a s ním samozřejmě musela přijít na řadu i anketa POTM. Někteří z vás možná dobře uhádli, že si pro další POTM vyberu fotky z nového photoshootu s Emily Blunt pro časopis Vanity Fair. Myslím si, že výběr nebude vůbec jednoduchý, protože celý ten photoshoot je absolutně skvostný ♥.

POTM March

2. února 2018 v 15:19 | Katie*

Tak to vidíte, člověk si to všechno nachystá, aby mohl hned v první den nového měsíce přidat POTM a ono to nakonec stejně nevyjde :D. Nedávno jsem psala, že jsem měla překládací krizi, protože film "The Post" mě nezaujal natolik, abych jeho překladu věnovala nějaký čas a pár dní se nic nového neobjevovalo. A pak jsem jednou otevřela stránku s torrenty a uzřela, že vyšel film "Wonder", což mi udělalo obrovskou radost a hned jsem se na překlad vrhla. Včera jsem přeložila 728 řádků, což je docela dost. Dalo mi to zabrat časově (proto POTM přidávám až dnes) a taky jsem od toho měla takový ten tlak v hlavě (znáte to?). Zítra budu mít titule hotové a tenhle film vám musím hrozně moc doporučit! Něco tak krásného jsem už dlouhou dobu neviděla. Taky vám musím říct, že jsem se minulý týden začala koukat na seriál "The Good Doctor", ve kterém hraje hlavní roli Karlík z továrny na čokoládu - Freddie Highmore. Musím říct, že mě ten seroš taky hodně chytnul, takže pokud zrovna nemáte na co koukat nebo mají vaše seriály delší pauzu, tak Doktorovi určitě dejte šanci ;).

Ale teď už teda k POTM. Už tu máme únor, což pro mě znamená, že mi za chvíli (konkrétně za týden a něco) začne letní semestr. Už jsem psala, že nakonec spravili jízdní řády u autobusů, takže budu moct jezdit busem a taky vlakem. Docela se toho druhého semestru bojím, protože mám bobky, abych všechno stíhala, ale ono to snad nějak půjde :D. Vámi vybranou fotku z předchozí ankety už můžete vidět v menu. Jsem ráda, že vyhrála zrovna tahle, protože je to vážně úžasná fotka a Gal to na ní moc sluší :). Tentokrát přišla řada na Jennifer. Přiznám se, že jsem se nad volbou fotek moc nerozmýšlela a vybrala fotky z photoshootů. Tři jsou ze dvou různých photoshootů pro The Hollywood Reporter (na jedné je teda tag, tak snad mi prominete, ale když ta fotka je tak pěkná ♥) a jedna je pro Elle. Můžete taky vybírat mezi barevnými a černobílými fotkami.

POTM February

2. ledna 2018 v 15:42 | Katie*


Vprvé řadě bych vám všem ráda popřála vše nejlepší do nového roku 2018! Hlavně ať jste všichni zdraví, vede se vám dobře ve škole (vysokoškoláci nechť úspěšně přežijí zkouškové!) a vytvoříte si v novém roce plno pěkných vzpomínek :). Píšu až teď, protože v předchozích dvou dnech jsem neměla čas nic napsat. V neděli nám nějak po šesté hodině přestal jít internet a včera jsem se začala učit, plus už jsem se hecla a dodělala titulky na "I, Tonya". Piřznám se, že tohle překládání mě moc nebavilo - film byl bezva a moc se mi líbil, ale to překládání bylo trošku obtížnější než normálně, ale tím se tady teď nebudu zabývat. Momentálně si dávám menší překladatelskou pauzu a poohlížím se na jaký film bych se mohla vrhnout příště. Ale jelikož ve čtvrtek a pátek mám dvě zkoušky (naštěstí nic těžkého - aspoň takové jsou teď mé dojmy, nakonec to může dopadnout úplně jinak :D), tak se do ničeho ještě nebudu pouštět. Taky by mě zajímalo, kdy kurňa zveřejní termíny na fonetiku a morfologii -_- Už bych totiž chtěla vědět, kdy se mám začít učit.

Původně jsem to neplánovala, ale nakonec jsem se nechala inspirovat ostatními blogy a zítra bych ráda zveřejnila (asi) delší článek, který shrne předchozí rok Emily, Jennifer a Gal :). Teď jen doufám, že ho stihnu napsat. Můj loňský rok byl takový průměrný, prostě normální jako vždy. Jediné dramatické události byly: můj odchod z fildy, ale dostala jsem se na pedák, kde jsem teda o dost spokojenější a našla jsem si plno nových kamarádů :), taťka se bohužel letos léčil s rakovinou, teď ještě chodí na ozařování, ale to by mu mělo nějak v příštím týdnu skončit, tak snad už bude potom zdravý :), koncem roku jsem taky poznala, že i z rodičů se občas vyklubou lháři, se kterými prostě nemůžete počítat a v červnu jsem šla tetě za svědka! Hned začátkem tohoto roku budu bojovat s vlaky. Já do školy vždycky jezdila autobusem, ale z nějakého mně neznámého a nelogického důvodu někdo rozhodl, že místo, aby se jelo z mého města do Olomouce, tak bude autobus cestovat po všech možných vesnických prdelích, o kterých jsem ani pořádně neslyšlela -_- Takže cesta, která dřív trvala 30 minut, se prodloužila třeba až na hodinu a čtvrt! Já vlakem nerada jezdím, protože mám strach, abych nenastoupila někam, kam nemám. Z mého města to zvládnu v pohodě, ale z Olmika jsem sama ještě vlakem nikdy nejela :D. Tak doufám, že se neztratím a vlezu tam, kam mám. Dobrá, tak jsem si vám postěžovala a nyní už bychom se mohli vrhnout na to, kvůli čemu tenhle článek píšu. V menu už můžete vidět vybranout fotku s Emily z filmu "The Huntsman: Winter's War". Bohužel to u dvou fotek skončilo nerozhodně, proto jsem finální fotku nakonec vybrala já. Pro POTM na únor už jsem tedy vybrala slibované fotky s Gal. Konkrétně jde o fotky z premiéry "Justice League" v Los Angeles. Na poslední fotce je Gal spolu s Connie Nilson, která si zahrála matku Wonder Woman.

POTM January

3. prosince 2017 v 10:52 | Katie*

Přeji vám pěkné zimní dopoledne. Tak vidíte, v minulém článku jsem to odhadla docela dobře, ozývám se vám až po týdnu. Od pondělí do čtvrtka jsem neměla moc čas kvůli škole a v nejbližší budoucnosti to nebude o nic lepší, protože v týdnu od 11.12. píšu hned tři zápočty, z toho dva jsou z němčiny (fonetika a praktické cvičení) a asi se z toho zblázním. Tu fonetiku už jsem tak nějak načala a v pondělí s námi učitelka dělala takový cvičný test, takže shruba vím, co tam bude. Bohužel mé přání, aby byl test na kroužkování se nesplnilo a všechno se bude vypisovat. Aspoň to vypadá, že tam budou jen ty základní definice, tak se to budu muset našprtat. Ve středu píšu z praktického cvičení a toho je taky docela dost. Gramatickou stránku věci jakštakš zvládám, ale jak mám z tohoto předmětu ve středy svého neoblíbeného učitele, tak to vypadá, že tam bude asi milion slovíček a člověk musí umět každou kravinu. Nejvíc mě naštvalo, když řekl, že tam budou i slangová slova, která se používají kousek od Brna a vycházejí z němčiny (např. koštovat, Bógna, kšír,...). Já myslela, že to bylo jen cvičení pro zajímavost, navíc s tím, co máme probírat to absolutně nijak nesouvisí. Asi si dovedete představit, že v ten moment jsem neměla moc daleko k vraždě -_- A pak hned ve čtvrtek píšu z anglické fonetiky, kde už to teda taky začíná být docela děsivé a hodně záleží na tom, jak to tam slyšíte, ačkoliv já neslyším to, co bych očividně měla :D. Už začínám pomalu vyšilovat a nevím, nevím, jak to všechno do té hlavy narvu. No, snad při mě tentokrát Poseidon bude stát :D.

Teď už ale k podstatě věci. Zase mi nedošlo, že už tu máme nový měsíc. Jak se člověk zabývá různými věcmi, tak mu ten čas tak nějak plyne a už ho moc nevnímá. Včera jsem si uvědomila, že je vlastně na čase zase popřidávat ankety a jako tradičně musím začít s POTM (kdy bude Fashion Battle nebo vůbec další články to teď nevím, každopádně očekávejte o něco sníženou aktivitu ;)). Chtěla jsem použít fotky s Gal, konkrétně teda z toho pořadu Variety "Actors on Actors", ale žádné fotky mi nevyhovovaly. Tak jsem chtěla použít jiné a to vyšlo stejně. Výsledkem tedy je, že jsem se nakonec opět uchýlila k mé milované Emily ♥. A jelikož "Winter is Coming", vybrala jsem čtyři fotky z filmu "The Huntsman: Winter's War", ve kterém Em ztvárnila v podstatě takovou ledovou královnu. Myslím si, že na ten rozjezd v novém roce se to docela hodí.

POTM December

7. listopadu 2017 v 16:34 | Katie*

Vprvé řadě bych chtěla poděkovat všem, co se nějak vyjádřili k předchozímu článku. Vážím si vaší podpory a děkuju vám za ni. S taťkou to zvládáme v pohodě, akorát na mě připadly ty domácí práce jako je praní, žehlení, vysávání a tak. Ale to aspoň nemusím dělat každý den, tak to není taková hrůza. Jinak škola tyhle dva dny byla v pohodě, hlavně teda dneska. To jsme měli 45 minut německé lingvistiky a pak jsme měli mít 45 minut morfologie, ale tam profesorka asi 30 minut řešila exkurzi do Vídně (a z nějaké důvodu mě oslovovala "Martino" :D, tak jsem ji opravila a doufám, že už bude vědět, jak se jmenuju) a pustila nás asi o 15 minut dřív. A nakonec mě kamarádka ukecala, abych jela s ní vlakem a domů jsem dorazila tak o 40 minut dřív, než kdybych jela autobusem. Takže mi to dneska včechno krásně vyšlo. Díky tomu, že jsem ušetřila čas a úkoly mám hotové, tak jsem si říkala, že sem dám další článek. Sice jsem psala, že chci přidat něco u Jennifer, ale jak jsem tak nad tím přemýšlela, řekla jsem si, že sem radši dám to POTM, když už jsme v první týdnu nového měsíce. A zase nechápu, jak je možné, že už tu máme listopad a téměř konec roku. Je to fakt děs, jak to letí. Aspoň že to počasí je ještě docela pěkné. U nás třeba bývá vcelku teplo a svítí sluníčko. Ale děsím se až přijdou ty mrazy a náladí -_-, tohle na zimě vyloženě nesnáším. No nic. Pro POTM December jsem vybrala čtyři fotky s Jennifer - na řadě sice byla Gal, ale tu sem dám v dalším kole, protože díky propagaci "Justice League" bude mít hodně nových fotek. Vybrané fotky bych označila jako takové momentky nebo "random". Všechny jsou z letošního roku z nějaké akce.

POTM November

2. října 2017 v 19:33 | Katie*

Tak to vidíte. Pěkně jsem si říkala, že tenhle článek přidám už včera, rovnou na první říjnový den a ono mi to nevyšlo. Začlo to tím, že jsem spala do 9:45 - což je na mě docela pozdě, ale na druhou stranu jsem byla asi od 4:30 do 6:00 vzhůru a nemohla si pro sebe najít vhodnou polohu na spaní :D Pak jsem dodělávala titulky na film "The Beguiled", které už jsem na titulky.com, teď se ve volných chvílích budu věnovat filmu "The Book Of Henry". No a všechno se završilo tím, že jsem jela s taťkou nakoupit a pak jsme se jeli podívat do dvou elektro-obchodů na ledničky. Žádnou jsme ale nepořídili. Dneska jsem byla ve škole zase jen na dvou hodinách němčiny. Byla jsem docela unavená, takže se mi chtělo spát. A zjistila jsem, že i když si myslíte, že jste si tam nadělali kamarády, tak se s vámi stejně nikdo nebaví... Ale teď už jsem dostatečně v klidu na to, aby mi to bylo víceméně fuk. Taky jsem filozofovala nad tím, jestli bych se neměla pomalu poohlížet po nějaké práci. Já vím, zase všechno vidím černě, ale ono si sehnat nějakou dobrou práci opravdu není jednoduché. Počkám si, až mě přepadne depka a začnu si prohlížet nabídky :D Jinak jsme skončili asi o 45 minut dřív, tak jsem mohla jet i dřívějším autobusem domů, což bylo fajn. A zítra jsem měla mít dvě hodiny, ale ta jedna mi odpadla, takže do školy pojedu cca o 2 hodiny později, což mě taky potěšilo.

Teď už ale k POTM. Říkám si, že už ani nemá smysl zmiňovat, jak ten čas letí :D Jak jsme byli včera s taťkou v obchodě, tak už jsem viděla, že tam mají v regálech adventní kalendáře a čokoládové figurky na Mikuláše. To se zase všichni pěkně přesladíme. Ale ono je to kolikrát potřeba. Aby se nám to zase trochu prostřídalo, tak jsem vybrala fotky s Emily Blunt. Teď to tu v poslední době vypadalo, že jsem Emily a Gal tak nějak odstřihla, ale to bylo kvůli té náloži novinek kolem Jennifer. Za chvíli tady zase bude všechno jen o Gal - ta mimochodem teď v sobotu bude moderovat Saturday Night Live, na což už se hrozně těším a jsem zvědavá. Pro mě to ale znamená, že musím u ní do soboty dopřidat dvě věci, ať tady nemám bordel. Zpět k Emily - tentokrát jsem se vrátila do roku 2015, kdy Em vyšel film "Sicario" (pokud jste neviděli, rozhodně doporučuju!). Vybrala jsem dvě fotky z premiér - ta první je z Cannes a poslední z Londýna. Na dalších dvou je Emily ještě s nějakým gentlemanem. Na druhé je spolu s Jakem Gyllenhaalem, na kterém já teď zase dost ujíždím ♥ :D Doufám, že spolu někdy natočí film! Fotka byla pořízená na akci, kterou pořádala značka Calvin Klein. Na třetí je pak spolu s Mattem Damonem, se kterým jsou velice dobří přátelé už od natáčení filmu "Správci osudu". Myslím si, že výběr nebude moc jednoduchý, tak jsem zvědavá, která fotka u vás nakonec zvítězí :)

POTM October

1. září 2017 v 15:36 | Katie*

Tak jsem si dneska "sestavila" rozvrh. To v překladu znamená, že jsem si vypsala předměty, které jsou dostupné a nějak si to zorganizovala, aby mi to pěkně vyšlo. Když to půjde dobře, tak budu chodit do školy od pondělí do čtvrtka a budu mít tedy tři dny "volna". Taky mi to hodí 23 kreditů. Těm z vás, co chodí na výšku, to přijde málo a málo to teda je, ale dalo mi sakra velkou práci to sesbírat, vzhledem k tomu, že některé předměty jsou otevřené jen v letním semestru a víc jak polovina se ani neotevře. Do toho ještě většina předmětů je tak za 2 kredity, což taky nepomáhá. No zjistila jsem, že možná budu docela v prčicích s tou němčinou, protože byť se všude píše, že ty předměty mají být česko-německy, tak dole je napsaný, že jsou v němčině... Tak z toho mám docela bobky, že to nebudu dávat, protože jsem němčinu rok nepoužívala. Budu si muset všechno připomenout - trochu jsem už začala, ale zbytek pořád odkládám :D. Ale psala jsem si s jedním známým od mé kamarádky, co studuje němčinu na té stejné škole a ten mi psal, že v těch předmětech všechno překládají, tak snad to nějak půjde no.

Ale hlavním předmětem tohoto článku je POTM. Tentokrát jsem ho stihla přidat přesně v první zářijový den. A to mi jako vážně chcete říct, že léto už je v čudu a nastane podzim? A že přijde návrat do škol? Fakt se mi přestává líbit, jak rychle ten čas letí :D. Než se nadějeme budou v obchodech mikulášské sladkosti a my se budeme pomaličku chystat na Vánoce. Tentokrát jsem teda pro změnu udělala POTM s Jennifer. Moc jsem si ale nevěděla rady s výběrem fotek. Nejprve jsem chtěla použít fotky z nového photoshootu pro Vogue, ale to jsem nakonec zamítla. Nakonec jsem při prohlížení fotek dostala skvělý nápad - co takhle do POTM dát fotky z různých talk shows? To jsem tuším ještě nikdy neudělala a výběr byl hned snadný. Vzala jsem tedy 2 fotky z Late Night with Seth Meyers, kde má Jenn i příhodně vždycky sklenku vína, 1 fotku z Good Morning America a 1 z The Tonight Show with Jimmy Kimmel. Sama jsem zvědavá, která fotka u vás nakonec vyhraje - já si tipuju na jednu z těch dvou "alkoholových" :D.

POTM September

2. srpna 2017 v 11:42 | Katie*

Řekněte mi někdo, že se taky pečete ve vlastní šťávě? Vážně si nedovedu představit, že by celý měsíc měly být takové vysoké teploty. Kdybysme aspoň měli moře, tak by se to možná dalo, ale takhle to u nás vypadá jako v pekle! Dokonce jsem četla, že i kterýsi den tady bylo větší teplo než v Tel Avivu! Meteorologové sice říkají, že tak bude asi celý srpen, ale já doufám, že se aspoň trochu ochladí. Tohle se prostě nedá -_- A včera přišly další špatné zprávy. Taťka měl obíhačku po doktorech, protože musí podstoupit před-operační vyštření. Tak navštívil asi tři doktory, včetně oddělení EKG, kde se jim cosi nelíbilo, tak ho poslali ke speciálním kardiologům, kteří sídlí ve vedlejší vesnici, ale zrovna tenhle týden mají dovolenou - přičemž taťka nastupuje už 14.8. do nemocnice a skoro celý příští týden bude taky lítat po doktorech. Ale teď přijde to nejhorší - pokud mu ti kardiologové něco najdou na srdci, tak taťkovi zakážou operaci :/ Osobně doufám, že na to nakonec nedojde a bude mít, jak se říká, "štěstí v neštěstí".

Ale teď trošku z veselejšího soudku, co myslíte? Včera jsem nestihla přidat POTM, protože jsem se zažrala do překládání titulků k jednomu filmu. Taťka se na něho chtěl podívat, titulky k němu byly jenom anglické, tak jsem mu řekla, že mu to přeložím. Sranda to teda není a trvá to hrozně dlouho, ale mě to docela baví :). V předchozí anketě to nakonec dopadlo tak, že první dvě fotky dostaly stejný počet hlasů, tak jsem to nakonec rozsekla já a výsledek už můžete vidět v menu. Fakt se mi nechce věřit, že už tu zase pěkně po roce máme POTM na září. Než se nadějeme bude konec roku! Je to hrůza. No tentokrát mi bylo jasné, že POTM bude s Gal. Chtěla jsem použít fotky z letošního Comic Conu, ale nakonec se mi žádné nehodily, tak jsem vybrala 4 fotky (2 barevné a 2 černobílé) z photoshootu pro Marie Claire.

POTM August

2. července 2017 v 17:09 | Katie*

To už mám jako fakt dělat POTM na srpen? Děláte si ze mě srandu?! Kam se ten první půlrok poděl? Vážně nechápu, jak je možné, že ten čas utíká tak rychle. Než se nadějeme, bude zase zima a my budeme počítat dny do Vánoc - jako člověk, co nemá rád zimu, beru Vánoce jako jediné plus v tomto ročním období :D. Takže už jsme v červenci. Pro nás geeky to znamená, že už zbývá jen pár dní do našeho milovaného a uctívaného Comic Conu, na který vždycky úpěnlivě čekáme celý rok. Já teda očekávám, že se tam objeví Gal kvůli "Justice League", který tam jako komixový blockbuster nesmí chybět! Jenom doufám, že do té doby stihnu dopřidávat všechny fotky z akcí, na kterých se za letošek Gal objevila :D. Snad jo. Udělám si takovou menší challenge, kterou snad stihnu udělat. Ale už to nebudu zdržovat. Vrhneme se na to. V menu už můžete vidět vámi vybranou fotku s Jennifer a koníkem - ta u vás s převahou vyhrála :). Pro POTM August jsem vybrala čtyři fotky s Emily a Johnem - přiznejte se, kdo z vás je ještě miluje? První je teda z předávání SAG Awards z letošního roku, druhá je z předávání Critics' Choice Awards rok 2015, a poslední dvě jsou z předávání Zlatých globů rok 2013. Původně jsem chtěla vybrat čtyři různé fotky s Emily a Johnem, ale z těch posledních dvou jsem si prostě nedokázala vybrat ♥ :D

POTM July

2. června 2017 v 19:36 | Katie*

Fakt se mi nechce ani trošku věřit, že už máme první půlku tohohle roku za sebou. Poslední měsíc školy a pak letní prázdniny. Já je letos snad už budu trávit na brigádě. Z Bubble Tea se mi vůbec neozvali -_-, ale naštěstí se tam objevila brigáda na stánková prodej točené zmrzliny (o tom jsem vám možná už jednou taky psala). Tak jsem si chvilku psala e-maily s paní, co na internet vypsala tu nabídku, ale už se mi zase pár dní neozvala :D Jestli to takhle vypadá, když si člověk shání práci, tak potěž pánbůh. Nebo to možná takhle funguje jen u nás. No nic. Nějaký ten článek jsem chtěla napsat už včera, kdy mě trklo, že bych měla zveřejnit nové POTM, ale už mi to časově nevyšlo + jsem byla unavená (špatně jsem se vyspala) + jsem šla s kamarádkou do kina na "Wonder Woman". O svých dojmech vám napíšu asi později. Taky jsem vám chtěla napsat, jak se mi líbila nová "Kráska a zvíře", ale to si taky nechám na někdy jindy. Momentálně se nacházím v takové fázi, kdy se mi o Jennifer nechce nic přidávat. Ne, že by se objevilo nějak extra moc novinek - jenom jeden set candids fotek... Nejspíš mi vadí, že ještě před pár lety ty novinky byly takové uspokojivé a teď v polovině případů za moc nestojí. A proto jsem se rozhodla, že tedy v následujících měsících provedu větší blogovou změnu. Na 100 % si sem dám tu Emily - miluju jí, viděla jsem většinu jejich filmů a myslím si, že by se to dalo krásně zvládat, protože ona těch novinek za rok taky nemá milion :D Přemýšlela jsem ještě nad Gal Gadot. Měla jsem takovou fázi obřího fangirlingu, ale teď mě to trochu přešlo. Pomyslně jsem se jí "předávkovala" :D Navíc si nejsem jistá, jestli se do budoucna zapojí i do nějakých dalších projektů, protože na filmových stránkách má uvedené jako poslední dva projekty "Wonder Woman" a "Justice League". No, uvidíme, jak se to nakonec vyvine. Ale teď už bych asi měla říct něco k tomu dnešnímu POTM, že? Neměla jsem ani páru, jaké fotky vybrat. Původně jsem chtěla dát MET Gala 2013, ale nenašla jsem vhodné fotky. Potom mě napadlo, že bych mohla použít photoshoot. Ale jaký? No a při náhodném hledání na Googlu mě napadla kombinace: Jennifer + zvíře + photoshoot. Na výsledek už se můžete podívat níže ↓

POTM June

1. května 2017 v 15:18 | Katie*

Původně jsem dneska chtěla přidat POTM článek jenom na fan-of-celebrities, ale dneska dopoledne jsem si vyhledala fotky pro tento blog a na chvíli nešel internet a protože jsem neměla nic na práci (tzn. nechtělo se mi učit - znáte to, že jo? :D), tak jsem rovnou fotky upravila a řekla si, že nové POTM zveřejním i tady, ačkoliv jsem jeden článek přidávala už včera a teď mám obavy, že ho lidi neokomentují. Ale co se dá dělat. Čas neúprosně plyne dál. Věřili byste tomu, že už je květen? Mně se tomu snad ani nechce věřit. No, ale doufám, že už se nám teda aspoň oteplí. U nás teď momentálně svítí sluníčko a je příjemných 17 stupňů. Snad už se nám to nezkazí! Jinak teda všem, co budou teď dělat přijímačky na vysokou a hlavně skládat maturitu, budu držet palce! Já ve škole končím 12.května (pokud teda nebudu muset jít na víc pokusů ze zkoušky Grammar In Use), pak teda budu nejspíš na brigádě a v půlce června jdu dělat taky přijímačky na výšku :D Ale času je zatím dost. Tak už to tady nebudu zbytečně prodlužovat a vrhneme se na POTM květen. Opět jsem dopředu neměla promyšlené, jaké fotky použiju, ale nakonec jsem zabrousila do roku 2013, kdy se Jennifer objevila na Filmovém festivalu v Cannes. Myslím, že fotky jsem vybrala docela dobré a výběr nebude úplně nejjednodušší. Tak se do toho pusťte ;)

POTM May

2. dubna 2017 v 15:51 | Katie*

Když máte blog tak dlouho jako já, je docela obtížné pamatovat si, které fotky jste na POTM už použili a které ne. Jsem si naprosto jistá, že se mi už několikrát stalo, že jsem některé fotky do této ankety použila aspoň dvakrát :D A ten pocit mám i u dnešního POTM. Než se k tomu ale dostaneme - taky se vám zdá neuvěřitelné, jaké je teď venku teplo? Já mám radost, že teď můžu mít zase přes den otevřené okno, je to takový fajn pocit. Ale pořád si vzpomínám na letošní zimu, která byla opravdu chladná a jsem vůči tomu teplu taková podezíravá. Pořád čekám, že se ty mrazy vrátí :D A taky se mi nechce věřit, že už tu máme duben (fyi → můj narozeninový měsíc!). Ten čas fakt letí, až to není hezký. Jinak pokud jde o blog už docela závažně začínám přemýšlet o tom, že bych sem přidala Emily Blunt, kterou já prostě miluju ♥ Ale tahle změna by nastalo asi až v létě a rozhodně bych vás předtím ještě informovala ;) Jaké fotky zvolit na anketu pro dubnový měsíc byl pro mě trochu oříšek, protože Jennifer teď moc nových fotek nemá - a pokud jo, tak jsou to buď candids fotky nebo fotky z kampaně pro Dior. Takže jsem zabrousila trochu do minulosti a vzala jednu fotku z roku 2014 a tři z 2013.
 
 

Reklama