Jennifer Lawrence - News and Information

News About "Red Sparrow"

31. března 2017 v 16:25 | Katie*

Tak včera jsem byla na druhém pokusu mid-termu. Do školy jsem přijela tak na těsno - autobus mi přijel do Olmika v 18:23 a test měl začít v 18:30. Naštěstí nemám školu moc daleko od zastávky, tak jsem doběhla ke třídě, tam stála taková menší skupinka lidí, bylo mi divné, že tam nikdo jiný není a že třída, kde jsme to měli psát, byla zamčená, pak jsem viděla, jak ta skupinka někam jde, tak jsem šla za nimi a zjistila jsem, že jsme nakonec skončili v jiné třídě, kde už většina lidí seděla :D Tak to byl takový trošku haluz. Myslela jsem, že se výsledky dozvím ještě dneska, ale zatím mi nic nepřišlo. Doufám, že tentokrát už jsem nějak těch 65 % nabrala, protože po třetí se mi do té školy nechce :D Pokud jde o blog, tak mám trochu problémy stíhat přidávat články sem a pak na fan-of-celebrities, kde jsem v docela velkém skluzu a těch novinek přibývá čím dál tím víc, učit se do školy a na přijímačky. Snažím se udělat si ve všem nějaký časový rozvrh, ale znáte to, škola má přednost. Hlavně teda ty přijímačky, které nesmím pokazit, protože "sázím na jistotu" (ale není to tak, že bych si nějak moc věřila, že se na tu školu dostanu... spíše v to doufám).

U Jennifer se mi přece jen nakupilo pár novinek. V předchozím článku jsem mluvila o dvou sadách candids fotek, které asi přidám až později, protože se včera objevily nové promo fotky z kampaně pro Dior. A až zase nebudu mít co přidávat, tak tu mám pár nově zveřejněných fotek a videí z "Passengers". Takže to je takový plán do budoucna. No dneska jsem chtěla napsat spíše takový povídací/informační článek. Nevím, jestli jste to zaregistrovali, ale tenhle týden proběhl v Las Vegas CinemaCon, kde se představují různé filmy - můžou to být blockbustery, ale taky třeba obyčejnější filmy jako komedie nebo dramata. Pokud si vzpomínáte, Jennifer se téhle akcičky zúčastnila vloni právě kvůli "Passengers". Hodně mě překvapilo, že na CinemaConu byl představen i trailer k "Red Sparrow", který buď Jennifer nedávno dotočila nebo ho ještě natáčí. Na stránkách The Hollywood Reporter napsali: "Film od společnosti Fox se zaměřuje na postavu ruské špionky, které je nařízeno stát se proti své vůli 'vrabčákem' (= 'sparrow') - vycvičenou svůdnicí, a působit proti mladému agentovi CIA, který má na starosti nejdůležitějšího ruského krtka v agentůře. V prvním traileru se nám Lawrece představuje jako krásná balerína, která se při jednom vystoupení zraní. Jako brunetka s ofinou je naverbována, aby se stala ruskou špionkou, učí ji psychologickou manipulaci a jak sexuálně manipulovat s muži. 'Až s tebou skončíme, osoba, kterou jsi byla, už nebude existovat,' pronese Charlotte Rampling, která hraje instruktorku postavy Lawrence. V intenzivním traileru se také objevují záblesky scén, kde má Lawrencina postava ruce od krve." Někteří šťastlivci, co trailer, který teda zní hodně napínavě!, měli možnost vidět právě na CinemaConu, se o své názory podělili na twitteru: "Vycvičíme tě, abys dokázala poznat slabost a zneužít slabost skrz svádění - Red Sparrow vypadá vkusně a sexy" --- "Fox promítá první trailer k Red Sparrow s Jennifer Lawrence jako zraněnou balerínou, ze které se stane zabiják. Černá labuť poznává Bonda" --- "Red Sparrow s Jennifer Lawrence vypadá jako La Femme Nikita" --- "Chcete vidět film s Black Widow? Jděte na podzim do kina na Red Sparrow."

Režie filmu se ujal Francis Lawrence (režisér posledních tří dílů Hunger Games). "Red Sparrow" by měl jít do kina 10.listopadu.

Jennifer Lawrence and More Sign Letter Against Texas Bathroom Bill

16. února 2017 v 15:33 | Katie*

Stále žádné novinky, takže asi budu přidávat každou "blbinu", co se kde objeví. Ačkoliv je pravda, že mi to zase na pár měsíců tolik vadit nebude, protože od pondělí mi začal letní semestr (úterky a čtvrtky budu mít volné). Zatím to teda bylo všechno v pohodě - ačkoliv nás profesorka v jednom předmětu strašila, že to bude horší než peklo :D Včera jsem měla mít 4 hodiny po sobě (s 15-minutovými přestávkami). Poslední hodina byla přednáška z filozofie. Na STAGu jsem si četla, že se tam mají probírat různí filozofové, tak jsem si říkala "Super, to si aspoň zopakuju na přijímačky". Dojdu tam (mimochodem učebna byla hrozná a lavice mrňavé) a vyklube se z toho politické filozofie. Takže jsem to po 20 minutách vzdala a radši jela domů. Přednášku jsem si nakonec odepsala, přišla jsem o 3 kredity z toho 2 potřebuju do 40 kreditů, které musím mít na konci roku. Takže jsem opět na 38 kreditech a i kdybych zvládla udělat všechny zkoušky, na což nejspíš nedojde, tak mě stejně na konci roku vykopnou. Říkám vám to dopředu - ani vysoká není žádná sranda! Nejde tak ani o učení, jako o celkový systém a o to, že ne všichni profesoři dokáží své povolání dělat, jak by měli. Doufám, že se dostanu na ten pedák. Momentálně jsem ve fázi, kdy bych radši šla pracovat, než bych na filologii tvrdla další rok.

V tomhle článku se vám opět pokusím ukázat, že Jennifer je jedna z těch lidí, co se zajímají o potřeby i jiných, zároveň půjde o trochu politicky kontroverzní téma a odepírání lidských práv. Takže co se to v USA zase děje?
Přes 140 umělců a zpěváků, mezi nimiž se objevují jména jako Jennifer Lawrence, Lady Gaga, Sia, Jimmy Kimmel, Whoopi Goldberg nebo Emma Stone, podepsalo dopis směřující k vládě státu Texas, který zvažuje zavedení "zákona o používání toalet", jež by měl zdiskriminovat lidi, co prodělali operaci změny pohlaví (tzv. transgenders). "Texaský zákon by kriminalizovat a omezil možnost užívání toalet pro lidi se změnou pohlaví, kteří by nesměli používat toalety, které odpovídají jejich pohlaví (tzn. když muž podstoupí operaci a je z něj teď žena, nesmí chodit na dámské toalety) - jde o odmítnutí základní lidské důstojnosti," píše se v dopise.
Tento zákon je zatím ve fázi návrhu, který nebyl odhlasován, ale mnoho obhájců a podpůrců LGBTQ komunity proti němu protestují. NFL (National Football League) uvedla, že v případě zavedení tohoto zákona se Texas nemusí umístit mezi tými, jež si v budoucnu zahrají na Super Bowlu. K něčemu podobnému došlo v Severní Karolíně, ve které několik zpěváků zrušilo své koncerty a NBA přemístila svůj zápas ze Charlotte do New Orleans. "Zákony jako je tento, jsou jedem a bariérou mezi Texasem a jeho budoucností. Mladiství, co prodělali změnu pohlaví nebo se nehlásí k žádnému z obou pohlaví (tzv. gender non-conforming), jsou vystaveni šikanování a obtěžování. Dokážete si představit, co si z takového zákona vezmou děti? Tito lidé už čelili odmítnutí ze strany své vlastní rodiny, stali se bezdomovci, trpí psychickými problémy a páchají sebevraždy. Je u nich větší pravděpodobnost, že jim bude odmítnuto pracovní místo i místo na bydlení. Jak moc je ještě můžete potrestat za to, že chtějí žít poctivě a naplno?"
Celý dopis, na kterém najdete jména dalších podepsaných osobností, si můžete přečíst tady.

News About Jennifer's Project "Mother!"

10. února 2017 v 15:59 | Katie*

Beznovinkový stav bohužel stále pokračuje (už mě to začíná trochu štvát -_- ), tak jsem se rozhodla přidat aspoň tuhle menší novinku o jednom z filmových projektů Jenn. Jedná se o film "Mother!" (po dohadech už můžeme s jistotou říct, že tohle JE oficiální název), který Jenn natočila vloni v létě pod režií Darrena Aronofskyho. O ději filmu se toho zatím moc neví, ale podle všeho by mělo jít o kombinaci dramatu a thrilleru. Kromě Jennifer se ve filmu objeví také třeba Domhnall Gleeson, Michelle Pfeiffer, Ed Harris nebo Javier Bardem. Oficiální datum vydání bylo stanoveno na 13.října letošního roku, což znamená, že se film může řadit mezi potencionální kandidáty na awards season 2018. Do toho se ještě na twitteru objevila zpráva, že se "Mother!" bude promítat i na Mezinárodním filmovém festivalu v Dubai: "Již brzy: MOTHER od Darrena Aronofskyho, v hlavní roli s Jennifer Lawrence. Jedná se o drama, ve kterém je manželský pár vyrušen nezvanými hosty." DIFF proběhne v období od 6. do 13.prosince.

Jennifer's New Facebook Post

22. ledna 2017 v 11:13 | Katie*

Politická část: Asi vám neušlo, co se teď v Americe děje. Já se normálně na zprávy v televizi nedivám, k tomu jsem se zařekla už jako malá, ale tomuhle jsem se prostě nevyhla. Většinou si čtu zprávy na novinky.cz nebo to na mě prostě vybafne na Facebooku. Asi víte, že v pátek vstoupil do úřadu jako 45.prezident zvolený Donald Trump. Trumpa celkově nemusejí Američané, média, celebrity a lidi i v jiných zemích. Řeknu vám na rovinu, taky nejsem jeho fanoušek. Přijde mi, že se častokrát chová jako malé děcko, uráží se, je arogantní a někdy se fakt divím, co mu vyleze z pusy. Ale Američani a v podstatě celý svět musí přijmout skutečnost, že na 4 roky prostě bude v úřadě. Jestli se nakonec ukáže, že jeho vláda nebyla tak hrozná, jak se předpokládalo, nebo bude otřesná, jak se předpovídalo, je zatím jen ve hvězdách. Mně většinou v otázkách politiky všechno vysvětluje taťka. Je fakt, že Clintonová by asi byla více ovlivnitelná než Trump - na druhou stranu žádný politik není svatoušek. Američany hrozně rozčiluje, že Trump chce obchodovat s Ruskem, což já teda moc nechápu. Když s Ruskem může obchodovat celý svět, proč by oni nemohli? Vím, že Rusko politicky není nejlepší země na světě, taky jsou to svině - myslím, že my, Češi a Slováci, to víme jako jedni z nejlíp - ale nikdo nemůže popřít, že Rusko je velmoc, která má zemní plyn, zásoby ropy, zlata a plno dalších nerostných surovin. Včera se v několika městech v USA a taky ve světě konal pochod za ženská práva. Tomu člověk taky nemohl nijak uniknout. Řeknu vám pravdu - mě už to začíná trochu rozčilovat. Na jednu stranu vím, že je skvělé, že se ženy dokáží samy za sebe postavit a bojovat za svá práva. Na druhou stranu mi přijde, že tímhle akorát rozdělují zemi, když nejste s nimi, jste proti nim, a celkově mi přijde, že teď v USA probíhá takový hon na čarodějnice. Na světě se teď děje hodně zlého a přijde mi hořkosladce vtipné, že celebrity a média raději plivou na Trumpa, než aby se pozastavili nad faktem, že jejich vlastní vládě je naprosto ukradené, jestli si nějaký magor vezme samopal a půjde postřílet desítky lidí někam do baru. Doufám, že jsem tímhle někoho nepobouřila, ale tohle je prostě můj názor a potřebovala jsem to ze sebe dostat, ačkoliv je mi jasné, že ne každý si tohle přečte :D

Pokud se vám nechce číst ta větší část ↑, tak tady už je jen to, o čem článek má být. Včera se v několika městech USA, ale taky i ve světě, konal pochod za ženská práva. Lidé, hlavně Američani, tak reagovali na skutečnost, že v pátek se Donald Trump stal 45.prezidentem Spojených států. Trump měl v minulosti dost nechutné komentáře ohledně žen a tohle byla taková reakce několika milionů lidí. Mezi zúčastněnými bylo hodně celebrit - např. Amy Schumer, Madonna, Cher, Jessica Chastain, Kristen Stewart, ale objevili se tam i muži, třeba Jake Gyllenhaal nebo Ian McKellen. Jennifer se pochodu zúčastnit nemohla, protože momentálně v Budapěšti natáčí svůj nový film "Red Sparrow". Nicméně si udělala čas a napsala na svou facebookový profil vzkaz, aby tak vyjádřila svou podporu. "Sleduji pochod za ženská práva z natáčení v Budapešti. Moc bych si přála tam být s vámi, mé myšlenky a plná podpora jsou s těmi, kdo dneska (21.1.) pochodují. Nedejte úřadu 'šanci' dělat ty hrozné věci, co má v plánu. Ze stránek Bílého domu už byly smazány informace týkající se LGBT komunity a životního prostředí. Bojujte za rovnoprávnost, bojujte za to, aby ženy mohly mít kontrolu nad svými těly. Děkuju všem, kteří se dneska odhodlali k činu! PS: Donalde Trumpe, jsi otřesný tanečník."

Jennifer Lawrence and Presidential Election 2016: "Don't Be Afraid, Be Loud!"

10. listopadu 2016 v 20:16 | Katie*

Myslím si, že na téhle planetě snad není nikdo, kdo by nevěděl, že novým, již 45. (takové hezké číslo), prezidentem Spojených statů se stal podnikatel (!!!) Donald Trump. Já osobně jsem to tak nějak vnitřně čekala, ale fakt jsem fandila Hillary. Vím, že není perfektní, ale já ji mám ráda a nijak mi nevadí. Možná jste slyšeli, že po uveřejnění výsledků v USA dokonce vypukly i nepokoje. Zatím nejde o nic vážného, tak snad se to uklidní. Musí se prostě smířit s tím, že většina prostě chtěla mít za prezidenta chlápka, co vypadá jako pomeranč a mluví jak retard. Osobně doufám, že Trump nenadělá moc velkou škodu a snad v příštích volbách už vyhraje někdo lepší. Znáte to - chybami se člověk učí nejlépe. Mimochodem četli jste, že v Simpsonech jeho výhru předpověděli už v roce 2000? A podle všeho by po něm měla do úřadu nastoupit žena - v případě tohohle animáku to byla Lisa Simpsonová ;)

Ale proč o tom vlastně píšu? Naše Jennifer se netajila tím, že Trumpa ráda nemá (vlastně ho nesnáší), takže je více méně jasné, že stejně jako většina ostatních celebrit volila Hillary. Ještě 8.října, tedy v den voleb, se snažila domluvit studentům, aby šli volit, protože každý hlas se počítá. A rozhodla se to udělat prostřednictvím svého nového přítele Darrena Aronofskyho (proč si musela nabrnknout někoho s tak blbým jménem?!). Darren ještě spolu s nějakým svým kamarádem chodil po kampusu a kšeftoval se studenty. Když slíbí, že půjdou volit, tak si můžou přes facetime pokecat s Jennifer. Kromě toho, že se objevilo pár tweetů, např.: "Když se na kampusu objeví přítel Jennifer Lawrence a snaží se vás podplatit, abyste šli k volbám, výměnou za pokecání si s Jen" nebo "Prostě jsem si pokecal s Jennifer Lawrence přes facetime, Darren Aronofsky je třída!!" A aby toho nebylo málo - někdo tuhle celou podařenou mini kampaň ještě vyfotil :D

Cwxg42SW8AAUKG7-large.jpg

Druhý důvod proč o tomhle píšu je taky ten, že se před pár minutami (našeho času) objevil na stránkách Broadly. článek, který napsala samotná Jennifer o výsledku letošních prezidentských volbách:

Jennifer Lawrence to Team With Ron Howard for Zelda Fitzgerald Biopic

22. října 2016 v 15:34 | Katie*

Asi si dovedete představit moje překvapení, když jsem dneska ráno zjistila, že se kolem Jennifer objevila další novinka! Tentokrát se nejedná o fotky z akcí, ale o potencionální nový filmový projekt, do kterého by se Jennifer měla pustit. Mám tu pro vás přeložený článek ze stránek The Hollywood Reporter, kteří o tomhle myslím informovali jako první:

Jennifer Lawrence se momentálně připravuje na ztvárnění jazzové ikony Zeldy Fitzgerald. Toto drama, jež zatím nese prostý název "Zelda", má pod palcem Ron Howard (Grinch, Rivalové, Šifra mistra Leonarda) a je tady velká pravděpodobnost, že se ujme i režie. Kromě ztvárnění hlavní role bude Jennifer spolu se svou kamarádkou Justine Ciarrocchi také jedním z producentů filmu.

Film je natočený podle scénáře Emmy Frost (The White Queen, Shameless) a soustřeďuje se na život Zeldy Fitzgerald, manželky slavného spisovatele Francise Scotta Fitzgeralda (Velký Gatsby, Podivuhodný případ Benjamina Buttona), pro nějž byla Zelda nepostradatelnou múzou a nelítostným soupeřem. Nešťastná z toho, jak se snaží definovat samu sebe skrz její umění, si pokládá otázku: Může láska existovat mezi dvěma kreativně rovnocennými lidmi? Narozená v Montgomery v Alabamě Zelda Fitzgerald byla svým manželem označena "první americkou žabkou". Její život však upadl do šílenství, když jí byla diagnostikována schizofrenie.

Film bude vycházet z best-sellerové biografie "Zelda" napsanou Nancy Milford.

First Official Poster for "Passengers"

8. září 2016 v 15:25 | Katie*

Byť bych si přála, aby tenhle týden (poslední týden plný volna) nikdy neskončil, už se moc těším na tento víkend. To jsou totiž u nás hody. Já už si teda na kolotoče moc nepotrpím (vlastně jsem na ně nikdy moc nebyla), ale ráda se podívám po stáncích. Ty jsou většinou každý rok stejné a většina stánků je s jídlem a alkoholem. Já si každopádně jako již tradičně dám zase burčák a s mamkou jsme se domluvily, že si dáme langoš - já jsem se je před pár týdny pokoušela dělat doma a zařekla jsem se, že už to nikdy v životě neudělám (bylo to totiž fiasko - poslední dva langoše jsem měla polosyrové, navíc ani neměly ten tipický tvar). Ale ten hlavní důvod, proč se tak těším, je ten, že nás zase po roce přijede navštívit teta (mamčina sestra) spolu se svým přítelem a pejskem Maxíkem ♥ :)

Hlavním předmětem tohoto článku, ale neměla být má zpověď. K překvapení nás všech se totiž tento týden objevila jedna super novinka ohledně filmu "Passengers". Jedná se o první oficiálně uveřejněný plakát k filmu - dokonce už rovnou je v HQ kvalitě! Mně se ten plakát hrozně moc líbí, hlavně mě zaujalo, jak mají Chris a Jenn trošku upravné oči. Dokonce jsem viděla i tweet, ve kterém se psalo, že s uveřejněním plakátu bychom se už snad mohli v blízké době (já to odhaduju tak do měsíce) KONEČNĚ dočkat oficiálního traileru! Tak snad už bude Poseidon stát na naší straně a Sony tu ukázku z filmu zveřejní ;)

tumblr_od3iuxV7501sofu3ho1_1280.jpg

Jennifer Lawrence Is World's Highest-Paid Actress Of 2016

27. srpna 2016 v 11:06 | Katie*
Tak novinkové ticho nám bohužel stále pokračuje. Já momentálně koukám na Tudorovce (zase mě to chytlo :D) a psychicky se připravuju na pondělí, kdy jdu na zápis. A snažím se nestresovat tím, že jsem si nevšimla, že mám někam posílat přihlášku na ISIC kartu a pravděpodobně mi to zkomplikuje první měsíc života na vysoké -_-
Jediné, co se teď kolem Jennifer objevilo, je, že byla už druhý rok po sobě jmenována časopisem Forbes nejlépe placenou herečkou roku 2016! "Už druhý rok po sobě hraje štěstěna v její prospěch: Jennifer Lawrence se znovu stala nejlépe placenou herečkou, která si za poslední rok stihla vydělat 46 milionů dolarů (pozn. vloni si vydělala 52 milionů dolarů). Většinu jejího výdělku pochopitelně tvoří úspěch posledního dílu Hunger Games, ale svůj podíl na zisku má i nadcházející film Passengers." Pokud se chcete podívat na zbývající seznam nejlépe placených hereček, zamiřte sem. Jennifer se podařilo předběhnout například Amy Adams, Charlize Theron nebo Scarlett Johansson. Bohužel díky tomuto seznamu se také ukázaly platové rozdíly mezi herci a herečkami. Nejlépe placeným hercem se letos stal Dwayne "The Rock" Johnson, který si vydělal 64,5 milionů dolarů - což je skoro o 20 milionů víc než si vydělala Jennifer. Jestli chcete, můžete se podívat na seznam všech nejlépe placených herců letošního roku (jsou tam podle svého platu seřazeni herci a herečky).

Director Morten Tyldum Talks About "Passengers"

17. srpna 2016 v 15:36 | Katie*

Ve filmu Passengers - v ČR od 12.ledna, na Slovensku od 5.ledna - spojí své síly Jennifer Lawrence a Chris Pratt na luxusní mezihvězdné kosmické lodi směřující do kolonie Homestead II vzdálené 120 let od Země. Jsou dva z 5 000 dalších cestujících udržovaných v umělém spánku, kteří se nešťastnou náhodou probudí o 90 let dříve. Jsou sami ve vesmíru, umístěni v obrovské vesmírné lodi. Začnou se do sebe pomalu zamilovávat, když zjistí, že loď je poškozená a v ohrožení je tak celá populace.

Režisér Morten Tyldum (The Imitation Game) si popovídal s EW o práci se dvěma největšími hvězdami v Hollywoodu a o výzvách, které s sebou přináší natočení velkorozpočtového filmu, jež je zároveň i osobitým dramatem.

Scénář pro Passangers, napsaný Jonem Spaihtsem, byl žhavým zbožím od dob, co se v roce 2007 dostal do černé listiny (pozn. Black List = povedené scénáře, které nedostaly zelenou k natočení filmu).
Ano, byl to oblíbený scénář. Je to jeden z těch příběhů, co vás upoutá a vy se do něj zamilujete. Je velmi vkusný, vtipný a chytrý - scénář byl tak strhující, že jsem ho nedokázal odložit. Každých 10 stran se stalo něco nového! Ačkoliv je tento film tak velký, je také velice intimní. Pro mě je to příběh o hledání důležitých věcí v životě. Které věci jako lidé potřebujeme? Film vás pobaví, ale zároveň vyvolává otázky o tom, co dělá člověka skutečně šťastným. Každá generace má svůj milostný příběh. Cítím, že tohle je ono. Musel jsem ho natočit.

Happy 26th Birthday Jennifer Lawrence

15. srpna 2016 v 19:30 | Katie*

(zdroj animací tumblr.com)

Původně jsem chtěla přidat jako článek ten překlad rozhovoru s Mortenem Tyldumem, kde mluví o filmu Passengers, ale pak jsem si díky instagramu uvědomila, že má vlastně dneska Jennifer narozeniny! Jo přiznávám to, já bych na to asi úplně zapomněla :D Ale naštěstí se to nestalo, takže tu po roce tenhle článek opět píšu. Dneska 15.srpna tedy slaví již své 26. narozeniny naše milovaná představitelka Katniss Everdeen - Jennifer Lawrence. Skoro se mi ani nechce věřit, že už jí je 26 let - když jsem ji sem přidala tak slavila teprve 23 let a měla před sebou ještě 3 díly Hunger Games! A teď už je to všechno za námi. Jennifer přeju, aby ji i v následujícím roce čekalo plno kariérních úspěchů a ať se jí nabídky na zajímavé role jen hrnou. Taky jí držím palce, aby si našla nějakého toho borce - sama několikrát v rozhovorech říkala, že její milostný život je na bodě mrazu. No prostě Jenn - ať je ten následující rok paráda! A taky se už někde ukaž!

A jako již tradičně tu pro vás mám přehled toho, co se za poslední rok u Jennifer událo - a je toho docela dost:

• V loňském roce časopis Forbes jmenoval Jennifer nejlépe placenou herečkou. V roce 2015 si stihla vydělat 52 milionů dolarů
• Na loňské oslavě jejich narozenin se objevila i Kris Jenner (matka klanu Kardashians) - spolu si pořídily velice povedenou selfie
• Jennifer začala spolu se svou kamarádkou Amy Schumer psát scénář k filmu
• Holky se pak spolu ke konci sprna stihly ještě objevit na koncertu Billyho Joela v Chicagu jako speciální hosté. Spolu ještě s několika přáteli si na podiu zatancovali na Uptown Girl a útokem vzaly i klavír!
• Jennifer se nově stala tváří kampaně Dior Addict
• Začala natáčet nový film jménem Passengers, ve kterém si zahrála po boku Chrise Pratta a režie se ujal Morten Tyldum
• Po hrozně dlouhé době se objevil nový rozhovor pro MTV s Joshem Horowitzem. V interview, které bylo pojato jako táborák, se objevili Josh, Liam a Jennifer a propagovali zde poslední díl Hunger Games
• Jennifer napsala úžasnou (a také mnohokrát zmiňovanou a chválenou) úvahu: "Proč vydělávám méně než mí mužští kolegové?". Tím reagovala na platový rozdíl herců a hereček za natočení filmu American Hustle
• Trio z Hunger Games - Jennifer, Josh a Liam - se dočkalo velké pocty. 31.října (shodou okolností přesně na Halloween) obtiskli své dlaně a chodidla do cementu - jejich otisky se přidali k jedněm z mála, které můžete najít před slavným Chinese Theatre v Los Angeles
• A pak přišla na řadu propagace úplně poslední dílu Hunger Games. Oproti loňskému roku jsme se tentokrát dočkali hned několika premiér. Ta vůbec první celosvětová premiéra se konala v Berlíně, kde se taky natáčela značná část obou dílů Mockingjay. Pak následovala premiéra v Londýně, Paříži, Madridu, Pekingu, Los Angeles a vše skončilou premiérou v New Yorku
• Jennifer také natočila speciální rozhovor s uznávanou americkou reportérkou Diane Sawyer
• Stihla se objevit i na titulce časopisu Vogue, pro který nafotila nový (a úžasný) photoshoot a poskytla rozhovor
• V listopadu se Jennifer dočkala další pocty. Spolu s herečkami Cate Blanchett, Jane Fonda, Kate Winslet, Helen Mirren, Carey Mulligan, Brie Larson a Charlotte Rampling nafotila photoshoot pro The Hollywoodu Reporter a udělala speciální rozhovor, kterému se říká roundtable
• Velký poprask a také nadšení fanoušků nastal, když spolu byly viděny Jennifer, Emma Stone a zpěvačka Adele
• Časopis Entertainment Weekly Jennifer udělil titul "Bavička roku"
• Na konci roku pak Jennifer čekala ještě propagace jejího filmu Joy. Objevila se na premiéře v New Yorku a v Londýně
• A jako již tradičně se v období Vánoc přišla podívat na nemocné děti do dětské nemocnice Kosair
• Hned na začátku roku 2016 se objevil nový photoshoot pro časopis Glamour, který nafotil uznávaný fotograf Patrick Demarchelier. Jennifer časopisu samozřejmě poskytla i rozhovor
• 10.ledna se Jennifer objevila na předávání Zlatých globů, kde byla nominována v kategorii "Nejlepší herečka - komedie/muzikál" za svůj herecký výkon ve filmu Joy. Na předávání se objevila v krásných červených šatech značky Dior v doprovodu svého kamaráda a režiséra zmiňovaného filmu Davida O. Russella. Stihla se objevit i na podiu a to spolu se svou kamarádkou Amy Schumer, aby společně předaly cenu. V tento večer, pak Jennifer získala, v pořadí již třetí, Zlatý glob!
• Začátkem února se objevil další speciální photoshoot tentokrát pro časopis Vanity Fair, který nafotila slavná fotografka Annie Leibovitz
• 28.února se Jennifer (opět) v doprovodu Davida O. Russella objevila na předávání Oscarů. Zde byla nominována v kategorii "Nejlepší herečka v hlavní roli" za film Joy - cenu si ovšem tentokrát neodnesla
• Další photoshoot byl pro Harper's Bazaar - samozřejmě nesměl chybět ani rozhovor
• Spolu s Chrisem Prattem se 12.dubna objevila na CinemaConu, kam přišla podpořit film Passengers
• Objevila se i na premiéře dokumentu A Beautiful Planet, ke kterému udělala mluvený komentář
• Pro časopis TIME napsala krátký článek o zpěvačce Adele, která se letos objevila v žebříku "100 nejvlivnějších lidí světa"
• Objevila se na slavnostní premiéře filmu X-Men: Apocalypse v Londýně
• 14.května se objevila na předávání cen GLAAD Media Awards, aby zde předala speciální cenu Robertu De Nirovi

"Passengers" - First New Stills

14. srpna 2016 v 15:54 | Katie*

Jak jste si už asi všimli, včerejšek a kousek dneška jsem věnovala další úpravě tady na blogu. Zavedla jsem novou rubriku "career", kam jsem zařadila filmografii, kampaně, jichž je Jenn tváří, a vytvořila jsem rubriku tv shows, kam jsem právě přidala všechny články o tom, ve kterých pořadech/seriálech se Jennifer doposud objevila. Nebylo jich moc, tak to bylo hned hotovo. Mimochodem jdou vám na blogu přehrát videa z youtube nebo se vám taky ukazuje jen černý čtverec? Jinak co je u mě nového? Nic moc. Včera jsem se začala koukat na seriál Tudorovci (zase). Já na to čučela, když jsem byla ještě malá - tehdy to myslím dávali na Nově a vzhledem k tomu, že je tam docela dost milostných scén se divím, že mi to rodiče nezarazili :D Ale přiznám se, že jsem viděla asi jen první dvě nebo tři řady a stejně si z toho prd pamatuju.

Teď už ale z jiného soudku. Věřte tomu nebo ne, ale nějaké novinky se přece jen objevily! Sice to nejsou fotky z New Yorku, ve které jsem si troufla doufat u té nedávno zveřejněné fanouškovské fotky, ale je to novinka týkající se filmu Passengers! Minulý týden se k tomuto vesmírnému filmu, ve kterém si Jenn zahrála po boku mého milovaného Chrise Pratta, měl objevit první trailer, ale bohužel filmová společnost Sony se rozhodla, že nás bude i nadále mučit. Naše trápení ovšem tento týden zmírnil časopis Entertainment Weekly, který exkluzivně ve svém novém vydání uveřejnil první dvě stillsky z filmu! Na obou můžeme vidět hlavní postavy - Auroru a Jima. Ta první fotka je taková docela zajímavá - z jaké je asi scény? Každopádně si můžete všimnout, že Jennifer tu nemá skoro žádný make-up (a stejně vypadá krásně). Víc se mi líbí ta druhá fotka, na které můžeme vidět Jima ve speciálním obleku a Aurora je zase hezky a elegantně oblečená - myslím, že půjde o scénu, kdy ti dva spolu "půjdou" na romantickou večeři. Kromě toho se ještě v EW objevil krátký rozhovor s režisérem filmu Mortenem Tyldumem, ve kterém se podělil o nějaké informace k filmu. Překlad tu můžete očekávat zítra ;)

tumblr_obviaraZbq1unxdtmo1_1280.jpgtumblr_obviaraZbq1unxdtmo2_1280.jpg

"Passengers" Trailer Comes Next Week

30. července 2016 v 15:32 | Katie*
Dneska jsem byla donucená koupit si novou myš k počítači. Tu předchozí jsem měla ještě z doby, kdy jsem měla první notebook - takže dejme tomu tak 5 - 6 let. A ona už nějakou dobu špatně klikala - takže já jsem používala na klikání touchpad (teď je nezvyk, že klikám normálně myší :D), ale včera nebo předevčírem mi zničeho nic přestalo fungovat to kolečku na posouvání stránky. Tak už jsem si řekla, že je fakt čas na upgrade - snad mi tahle myš taky vydrží tak dlouho :) A ráno se mi dostal pod ruku program k našemu městskému kinu a s potěšením jsem zjistila, že budou dávat nový Star Trek i Suicide Squad s českými titulky - akorát teda Suicide Squad budou u nás dávat až na konci srpna a ne na začátku, ale co už :D Ale to jsem zase odběhla od tématu. Tenhle článek jsem původně ani nechtěla psát, protože jsem ho už psala asi dvakrát nebo třikrát předtím, ale tentokrát už to snad vyjde. Takže podle všeho se v pondělí 1.srpna dočkáme 15-sekundového teaser traileru a ve čtvrtek 4.srpna už plnohodného traileru k vesmírnému filmu Passengers, ve kterém si Jennifer zahrála s Chrisem Prattem. Snad už nám to tentokrát vyjde - protože jestli ne, tak někoho asi půjdu nakopat do zadku :D

Jennifer Lawrence inspired the new face in "Star Trek Beyond"

20. července 2016 v 16:00 | Katie*

Koncem července už to budou skoro 2 měsíce bez jakýchkoliv novinek - zabte mě prosím! Tohle se mi ještě nikdy nestalo, aby bylo takhle ticho po pěšině. Je to teda děs. Ale snad se to spraví příští týden. To nám začne Comic Con (jupííííí) a když při nás budou stát všichni bohové (včetně Poseidona :D), tak by zde mohl mít svůj panel i vesmírný film Passengers, kde si Jenn zahrála s Chrisem Prattem. Ale zatím není nic potvrzeného. Když už jsem nakousla téma tohoto filmu, tak se na internetu objevila data dvou premiér. 14.prosince se uskuteční slavnostní celosvětová premiéra v Los Angeles a 23.prosince dojde na premiéru v Londýně. V prosinci se většinou žádné novinky neobjevují, takže letos budeme mít takovou menší změnu :) Ale teď už tedy k podstatě článku. Jak jste si mohli všimnout, v posledních pár dnech jsem tady na blogu vypilovala pár drobností - upravila jsem rubriky a tak. Ale řekla jsem si, že bych na blog mohla přidat aspoň jeden článek, který není tak úplně novinkou, ale spíše zajímavostí.

Takže doufám, že tu mezi vámi najdu nějaké fanoušky Star Trek filmů. Myslím těch nových Star Trek filmů s Chrisem Pinem, Zachary Quinto, Zoe Saldana, režie prvních dvou filmů se ujal J.J. Abrams. No pokud tohle nesledujete, tak příští měsíc půjde do kin již třetí díl Star Trek: Do neznáma (já teda plánuju návštěvu kina!), ve kterém se objeví nová postava jménem Jaylah - na obrázku výše vpravo. Spoluautor scénáře a rovněž taky představitel Scottyho Simon Pegg nedávno prozradil, že naše Jennifer měla na postavu Jaylah menší vliv. "Snažili jsme se vytvořit tuhle velice nezávislou postavu. Ale neměli jsme pro ni jméno. Tak jsme jí prostě říkali 'Jennifer Lawrence ve Winter's Bone'. To je moc dlouhé jméno. Po nějaké chvíli začalo být únavné pořád říkat: 'Jennifer Lawrence ve Winter's Boney' v téhle scéně bojuje. Tak jsme jí začali říkat J.Law a z toho nakonec vzniklo Jaylah. Takže Jaylah je pojmenovaná po Jennifer Lawrence ve Winter's Bone."

First Trailer For "Passengers" Comes Next Week!

17. června 2016 v 13:34 | Katie*

Víte, během pár dní jsem přišla na to, že mít po maturitách tolik volného času není úplně nejlepší. Letos jsem chtěla jít někam na brigádu. Myslím, že jsem někde psala, že bych šla k taťkovi do práce, ale to bohužel asi padlo. Ona by se ta brigáda vlastně konala jen kdyby firma získala velkou zakázku a to se asi nepovedlo. Tak jsem začala něco hledat na internetu. Naprostá většina brigád je na 3 směny - to odmítám - nebo si musíte jít sednout za pokladnu - nechce se mi ručit za ty peníze. A tím jsem si teda zeliminovala jakoukoliv možnost jít na brigádu. Jo, asi si teď řeknete, že jsem moc vybíravá. Nejspíš máte pravdu. Budu ještě něco hledat, ale myslím si, že i letos budu trávit volno doma. Aspoň jsem se domluvila s mamkou, že ze sebe udělám domácí puťku :D Budu uklízet, nakupovat, naučím se vařit - už se mi povedl udělat kuřecí plátek na šťávě! Jo a taky si snad splním své předsevzetí a budu víc číst :) Ale je tu něco, co mě docela trápí a večer mi to nedává spát. A tím něčím je vysoká. Jak už jsem psala, dostala jsem se do Olomouce na anglickou filologii. Nedávno mi přišel i dopis, kde bylo obsaženo, kdy a kam mám přjít, co mám vyplnit. V dopise byl přiložený i letáček o seznamováku. A to je ta věc, co mi nedá spát a docela mě to trápí. Já totiž nemám ráda, když jsem v cizím prostředí, do toho ještě s úplně cizími lidmi, nemám ráda aktivity typu "běhání bahnem po lese", "šlapej po ostatních lidech", "důvěřuj cizím lidem, že tě chytí, když budeš padat dozadu".... Z tohoto důvodu jsem se rozhodla, že na seznamovák nepojedu - kamarád mi dokonce říkal, že není až tak nutné tam jet. Navíc se u mě začala znovu projevovat úzkost. Co když se tam se mnou nebude nikdo bavit? Co když nebudu schopna se v Olomouci zorientovat? (Olomouce je naštěstí jen kousek od mého města a není zase až tak neznámé, ale i tak...) Co když nebudu zvládat učení? A tady ty otázky se mi stále dokola mihotají v hlavě a já to nedokážu zastavit. Snažím se na to nemyslet, ale stejně mám takový nepříjemný pocit. Vím, že někteří z vás už na vysoké jsou nebo tam taky na podzim míří poprvé. Jaké jsou/byly vaše pocity? Já si hrozně těžko zvykám na změny, ale chtěla bych, potřebovala bych, vědět, že nejsem sama, kdo se té vysoké bojí... Uff, teď se mi docela ulevilo, že jsem to tak ze sebe dostala. Tak snad mi někdo z vás odpoví :D

Dalo by se říct, že tenhle článek tak trochu klamal svým názvem. Já jsem totiž už líná psát samostatně svoje výlevy do rubriky "My Diary" a píšu je do článku k novinkám. On by totiž ten článek byl jinak asi hoooodně krátký. Tak tímhle z toho udělám aspoň 2v1, jak se říká, že jo? :D Věc se má tak... Po Jennifer se prostě slehla zem. Vůbec nevím, kde je, nejsou absolutně žádné novinky ani informace (což je docela deprimující, když aktivita vašeho blogu závisí na jednom člověku :D). Proto taky bývám hlavně na fan-of-celebrities, kde dopřidávám fotky s Jessicou Chastain z loňského roku. A až skončím, tak se asi vrhnu na herce, to uvidím :D Jo a ještě ve volných chvílkám pomáhám Merylce a dělám překlady k rozhovorům s Meryl Streep - to si zase jednou přijdu jako "profesionál" :D Ale to už zase odbočuju. Jedna novinka by tu přece jen byla. Při projíždění svých zdrojových stránek jsem narazila na zprávu, že ve středu 22.června by měl vyjít oficiální trailer (nebo aspoň teaser trailer) k filmu "Passengers", kde si Jenn zahrála po boku Chrise Pratta. Tak jsem zamířila na twitter a tam jsem našla, že trailer by měl být zveřejněný na CineEurope a my, normální živé bytosti, ho uvidíme online (např. na youtube) ve čtvrtek 23.června. Takže příští týden se konečně dozvíme, co ten film vlastně bude zač :)

Jennifer Lawrence Boarding Adam McKay Theranos Medical Drama Project

10. června 2016 v 15:51 | Katie*
Po docela dost dlouhé době můžu opět napsat o nějakém potenciálním filmovém projektu, se kterým bylo spojeno i jméno naší Jennifer. Zatím víme, že se schyluje k natáčení zatím neznámého projektu, na kterém Jenn spolupracuje s režisérem Darrenem Aronofskym. Pak tu jsou ještě "drby", že ji čeká opětovná spolupráce s Francisem Lawrencem na snímku The Dive, kde bude hrát plavkyni, a dokonce má natočit i biografický film se Spielbergem o ženě, která dělá fotografku v zemích, kde dochází k válečným aktům.
A jak to teď vypadá, Jennifer si teď zahraje v další biografickém snímku z lékařského prostředí! Jennifer by si zde měla zahrát 32-letou Elizabeth Holmes, zakladatelku lékařské společnosti Theranos. Theranos byla dříve multimiliardová lékařská společnost, která měla způsobit revoluci v testování krve. Místo toho, aby byla pacientům klasicky odebírána krev pomocí jehly, stačila k testování jen jedna jediná kapka krve. Tuto společnost však v současné době vyšetřují příslušné úřady z důvodu nepřesných výsledků testů a Holmesová tak v podstatě přišla na mizinu. Režie filmu se má ujmout režisér ale také scénárista Adam McKay - za svůj scénář k filmu Sázka na nejistotu (který také mimojiné režíroval) letos získal Oscara. Tak uvidíme, co z toho nakonec vyleze ;)

"ADELE - International Treasure" - By Jennifer Lawrence

28. dubna 2016 v 16:02 | Katie*
Určitě všichni víte, že každý rok prestižní časopis TIME sestavuje žebříček "100 nejvlivnějších lidí světa", kde se může objevit kdokoliv od sportovců, politiků, herců a zpěváků. Letos byli v tomto žebříčku zařazeni také Dwayne Johnson, Melissa McCarthy, Ariana Grande, Leonardo DiCaprio, Charlize Theron nebo Oscar Isaac (na celý seznam se můžete podívat tady). Taky asi nikoho nepřekvapí, že v seznamu se objevila i zpěvačka Adele, která vloni znovu dobyla svět se svou comebackovou písní Hello. Ke každé osobě, která se v seznamu objeví, je připojen i krátký článek, který napíše nějaký přítel či spolupracovník. V případě Adele tou přítelkyní byla naše Jennifer:

Mezinárodní poklad
"Adele a já jsme se setkaly v roce 2013 na předávání Oscarů. Vzpomínám si, jak jsem se vkradla do zákulisí, když zpívala píseň Skyfall, snažila jsem se vtěsnat své šaty mezi hromadu lan a kabelů, jen abych byla blíž. Chtěla jsem ji vidět z jiného úhlu, jako bych chtěla nahlédnout za oponu do Země Oz. Jsem jejím fanouškem od vydání písně Chasing Pavements (označit se za fanouška Adele je docela slabé slovo, co?). Když jí vyšlo album 21 můj a miliony dalších životů - nechci znít dramaticky - se změnilo. Najednou tu byla slova pro dosud nepopsatelnou bolest, frustraci a smutek, které nastanou při všech rozchodech. Cítila jsem, že mi někdo rozumí, cítila jsem se silnější, a kromě toho jsem se přistihla, jak zpívám před zrcadlem se hřeben v ruce, což jsem nedělala od dob Destiny's Child.
Pak sestaví něco, co nazve 25. Dospěje. V jistých ohledech se změní, v jiných zůstává stejná. Je mladá a přitom má jednu z nejúspěšnějších kariér. Říká 'Přeji si, abych mohla žít trochu víc, dívat se na nebe, nejen do země.' Způsob, jakým je schopna samu sebe zachytit, a nás také, ji změnil ve hvězdu, na které se nedíváme, ale ke kterým jsme přitahováni. Tolik k jejím textům a to jsem ještě nezačala mluvit o jejím hlase. Takový hlas člověk pozná jednou za život. Když ale budu mluvit o jejím hlase, nedostanu se k tomu, jak inteligentní žena vlastně je. K její 500 let staré moudrosti. Její trpělivost a laskavost jsou obaleny v drsné kůži proklaté gangsterky.
Je extrémně citlivá na soukromí, takže se toto její přání pokusím respektovat. Ale všichni vidíme její úspěch. Její nepopíratelný talent a krásu. Co ale nevidíte je, jaká je skvělá máma. Jaká je báječná partnerka a kamarádka. Že svému synovi šije kostýmy na Halloween. Adele je dar, mezinárodní poklad, ale je také milá, zábavná, inteligentní a krásná."

2x New "X-Men: Apocalypse" Poster + First Look At "Passengers" Poster

14. dubna 2016 v 15:16 | Katie*

Dneska jsem měli jen 5 vyučovacích hodin - kvůli třídním schůzkám. Což pro mě znamenalo, že jsem měla konečně taky trochu toho volného času. Tak jsem si dopočítala sérii s parabolou a hyberbolou v rámci opakování k maturitě z matiky (jo, taky si nezávidím) a naučila jsem se 1 a půl otázky na zítřejší hodinu angličtiny - politický systém USA a britskou historii. Ještě než jsem ale dorazila domů, tak jsem byla ve škole na obědě. Měli jsme tortilu s pečenými jablky, ledovým salátem a nivou. A hádáte správně... ani já jsem to nezvládla. Asi 5x jsem si kousek odkrojila, ale pak jsem to vzdala :D Na mě to byla až moc divná kombinace. Tak jsem kamarádce řekla, aby mě už nikdy nenechala experimentovat s jídlem :D

Ale teď už teda k článku. Tenhle týden se u Jennifer nakonec objevilo o něco víc novinek, než jsem předpokládala. Všechno napíšu v následujícím článku. Teď tu pro vás mám ale nějaké novinky kolem jejích filmů. Jako první tu mám dva nově uveřejněné plakáty k X-Men: Apocalypse, který do našich kin zamíří 19.května. Začátkem týdne (aspoň myslím :D) se objevily první plakáty, na kterých jsou obličeje jednotlivých postav. Nás samozřejmě zajímá Mystique, která taky dostala svůj vlastní plakát. Musím říct, že se mi moc líbí. Já mám Mystique hrozně ráda - hlavně mě fascinuje ta její modrá kůže. A vůbec, jak to líčení a kostým člověka úplně změní. Včera se pak objevil další plakát, který už je asi oficiální a jsou na něm všechny důležité postavy. Musím říct, že plakát vypadá hodně 'badass'. Je fakt parádní :) Ale pořád očekávám, kdy se objeví nějaké další stillsky nebo promo fotky k filmu.

cf7kkqeuuaeqame.jpgimageaebd3.jpg

Do tohohle článku jsem se rozhodla zařadit i jednu novinku k filmu Passengers. Jak už víte, jedná se o sci-fi film odehrávající se ve vesmíru, který Jennifer natočila začátkem roku spolu s Chrisem Prattem (Strážci Galaxie, Jurský Svět), o režii se postaral Morten Tyldum (Kod Enigmy). Tenhle týden probíhá v USA CinemaCon, kde byl představen i tento film - více v následujícím článku. Zde byl odhalen také oficiální plakát, který máme k dispozici ke shlédnutí pouze jako fotku od fanouška. Musím říct, že vypadá fakt parádně! Je takový jednoduchý a líbí se mi, že tam Jenn a Chris mají jen půl obličeje a jak jsou v pozadí ty hvězdy - Jenn tu má také krásně modré oko :D Nahoře je pak nápis, který bych volně přeložila jako "Na 120-leté cestě se po 30 letech neměli probudit".

swkFNQYk

Jennifer Lawrence Cast as Fidel Castro’s Lover in Sony’s "Marita"

20. ledna 2016 v 16:10 | Katie*

Tak to vypadá, že po filmu Passengers se Jennifer upsala k dalšímu projektu. Zatím se ví o tom, že bude natáčet nějaký film s režisérem Darrenem Aronofskym (Černá labuť, Noe), ale neví se, o čem to bude a kdy se začne natáčet. A pak tu byl ten projekt se Stevenem Spielbergem, kde by si zahrála válečnou fotografku. To všechno jsou zatím ale oficiálně nepotvrzené informace. Nicméně The Hollywood Reporter přišel s tím, že si Jennifer zahraje v připravovaném lehce biografickém snímku "Marita".

Film bude pojednávat o milostném románku mezi kubánským vůdcem Fidelem Castrem a Maritou Lorenz, kterou si zahraje naše Jennifer. Marita Lorenz byla Němka, která v roce 1959, ve věku 19 let, prožila románek s komunistickým vůdcem Fidelem Castrem. Po těhotenství, které skončilo potratem, opustila Kubu a přidala se k americké proti-komunistické straně, kde ji rekrutovala CIA. CIA jí přidělala za úkol zabít Fidela Castra, ale do všeho se zamotaly její city k němu.

Já teda musím říct, že to zní fakt skvěle a doufám, že natáčení začne brzo. Film má bohužel zatím obsazenou jen Jennifer. Známe jméno scénáristy, kterým je Eric Warren Singer, jež spolupracoval také na scénáři k American Hustle. A víme, že film "Marita" bude spadat pod filmovou společnost Sony. Zatím se nevím, kdo se ujme režie, ani kdo bude hrát samotného Fidela Castra. Ale snad to nebude trvat dlouho. Myslím si, že obsazení Jennifer přitáhne mnoho herců a režisérů :)

Jennifer Was Nominated For Golden Globe!

12. prosince 2015 v 13:09 | Katie*

Nejprve bych se chtěla omluvit, že jsme tu zase delší dobu nebyla. Hlavním důvodem je tedy škola, která mě stále víc a víc zaměstnává. Chodím na doučování, píšeme testy, zkoušení, budeme točit maturitní video a trénovat nástup na maturiťák a ještě organizovat věci kolem plesu. Do toho mi ještě vlezly rodinné problémy, které se snad vyřeší dneska. Pokud to ale dopadne špatně, budu asi na blog mít čas jen o víkendu (pokud vůbec). Ale o tom bych vám řekla později. Zatím nechci nic říkat, dokud se to nevyřeší - snad to ale dopadne dobře. Teď už ale k podstatě článku. Budeme se bavit o Jennifer (nečekaně :D).

Tento týden byly vyhlášeny nominace na SAG Awards a Golden Globe Awards - oboje dvoje udílení cen je docela důležité kvůli Oscarům. Docela mě naštvalo, že Jennifer letos nezískala nominaci na SAG Awards - říká se, že většina výherců této ceny, pak na 90 % získá Oscara, ale samozřejmě nemusí to tak být vždycky. Na druhou stranu mi to ale vynahradily nominace na Golden Globe, kde Jennifer získala již čtvrtou nominaci v kategorii "Nejlepší herečka - Muzikál nebo komedie". Jak už asi víte, Jenn už má doma dva zlaté globy za filmy Silver Linings Playbook a American Hustle. Tentokrát to však Jennifer s výhrou nebude mít zase až tak lehké. V její kategorii proti ní stojí Lily Tomlin, Melissa McCarthy (která je nominovaná za snímek Spy, kde byla úžasná!), Maggie Smith a její nejlepší kámoška Amy Schumer, která je nomivaná za svůj průlomový film Trainwreck. Samotná Amy s vtipem podotkla: "Jakmile jsem viděla, že jsme obě nominované ve stejné kategorii, hned jsem si vymazala její číslo z telefonu, protože naše přátelství je tímto u konce." Já jsem teda na letošní předávání hodně zvědavá! Očekávám plno skvělých a zábavných fotek s Jennifer a Amy :D Jinak samotný film JOY, který mimochodem sklízí velice dobrou kritiku, byl nominovan v kategorii "Nejlepší film - Muzikál nebo komedie" a stejně jako Jennifer, i on má velice silné protivníky. Máme tu filmy Spy (s Melissou, Judem Lawem a Jasonem Stathamem - skvělá komedie, kterou moc doporučuju!), The Big Short, The Martian (taky úžasný - s Mattem Damonem ♥ ;D) a Trainwreck.
Co se dalších nominací týče, musím říct, že mě docela překvapilo, že byl v kategorii "Nejlepší film - Drama" nominovaný Mad Max. Jako mně se ten film líbil (aby taky ne, když je tam Tom Hardy ♥ a Charlize Theron), ale tenhle film mi přijde spíše jako blockbuster než drama. Očekávám, že Cate Blanchett, nominovaná se snímkem Carol, si určitě odnese zlatý glob a tuším, že získá i dalšího Oscara. Držím palce i mému milovanému Eddiemu Redmaynovi, který je nominovaný s filmem The Danish Girl (já ho chci vidět sakra!) - jo, myslím si, že Eddie si i letos odnese Oscara. A samozřejmě moc fandím i svému novému "objevu" Mattu Damonovi. Fakt, asi poslední měsíc koukám na jeho filmy a musím říct, že mám zmáklou většinu a absolutně ho zbožňuju ♥ Tak vidím, že jsem se zase rozepsala o tom, koho zbožňuju a kdo je nejlepší na světě a blá, blá, blá... Na všechny nominace se můžete kouknout tady, samotné předávání cen proběhne neděli 10.ledna a moderování se pro změnu ujme herec a komik Ricky Gervais (Noc v Muzeu), který naposledy Globy moderoval v roce 2010 (já osobně doufám, že se neopije, jak to má ve zvyku ;)).

"Jsem neskutečně vděčná, že Hollywood Foreign Press ocenil mou roli ve filmu JOY. Bylo mi velkou ctí ztvárnit tak úžasnou ženu. A je pro mě ctí, být nominovaná ve stejné kategorii s tak mimořádně talentovanými dámami. Tento moment sdílím s Davidem O. Russellem a se skvělým obsazením a štábem." - Jennifer o své nominaci

Honest Interview With Diane Sawyer

13. listopadu 2015 v 15:48 | Katie*

Chtěla jsem začít nahrávat fotky ze včerejší premiéry "Mockingjay - Part 2" v Pekingu, ale v galerii mi vyskakuje tabulka, že potřebuju aktualizovat Flash Player, což nevím proč, když ho mám aktualizovaný :/ Jako už mě to začíná dost štvát a myslím, že si asi zažádám o hosting na nějaké jiné webové galerii. Místo toho, abych se nad tím rozčilovala a strávila nad tím zase půl hodiny sem dám aspoň článek o interview s novinářkou Diane Sawyer, který Jennifer natočila začátkem října v New Yorku. Kliknutím na banner výše se dostanete na video, které má něco málo přes 9 minut (video se vám objeví vpravo dole a pomocí jednoho tlačítka si ho můžete zvětšit na celou obrazovku ;)). Je to opravdu moc pěkný rozhovor. Jenn v něm rozebírá své dětství - vzpomíná na léta, kdy hrála ve školní kapele, dělala roztleskávačku a když dva roky po sobě získala ocenění "nejupovídanější studentka". Mluví o tom, jak jako malá trpěla hyperaktivitou a jak ve 14 letech se svou mamkou přijela do NYC, kde byla objevena jedním agentem, který ji zajistil krátkou dráhu modelky. Hodně mě zaujalo, když mluvila o konci Hunger Games a o svém rozchodu s Nicholasem Houltem, který nastal ve stejné době. "Tyhle filmy hrály v mém životě po dlouhou dobu velkou roli a vždycky měly přede vším přednost. Pět let jsem taky byla s někým ve vztahu a takový tehdy byl můj život. Můj život vlastně tvořil tenhle člověk a tyhle filmy. Rozešli jsme se skoro ve stejnou dobu, kdy jsme skončili s natáčením Hunger Games. Po celý rok, kdy mi bylo 24 let, jsem přemýšlela nad tím 'Kdo jsme bez těchto filmů?' 'Kdo jsem bez tohoto muže?' Byli jsme 'my'. Vím, že to zní hrozně naivně, ale taková je pravda." Samozřejmě přišla řeč i na její esej "Proč vydělávám méně než mí mužští kolegové?", na její novou BFF Amy Schumer a na její oblíbenou Hunger Games fanynku. Přišla řeč i na potenciální manželství a děti. "Manželství úplně neplánuju. Možná se vdám. Rozhodně chci být jednou máma. Už si moc nedokážu představit, že bych se někdy provdala. Nemám pocit, že potřebuju někoho, kdo by mě doplňoval."
 
 

Reklama