10 YEARS ONLINE WITH JUSTA

27. července 2018 v 14:28 | Katie* |  Diary

(všechny animace jsou z tumblr.com)

Je to dobrý, nezapomněla jsem tenhle článek napsat v ten správný den. Popravdě jsem si na to myslela už od rána, kdy jsem hledala informace k dvěma obdobím z britské literatury a zároveň čelila nájezdům buď mega vyžraným vosám, sršňům nebo nějakému jinému druhu bzučícího a hrůzu nahánějícího hmyzu - já mám z těchto hmyzáků panickou hrůzu, takže takové nečekané "návštěvy" mi vždycky málem přivodí infarkt, ale vypadá to, že jsem je svým prudkým zavíráním okna odradila (*klepu na dřevo*). Ale tohle sem úplně nepatří.

Podstatou tohoto článku je, že tenhle blog se počínaje dnešním dnem řadí mezi pomyslné blogové stařečky. Dneska totiž slavíme krásně kulatých 10 let od založení. Myslím si, že na blog.cz není moc blogů (pokud vůbec některé takové ještě existují), které pamatují takovou délku existence. 10 let je dlouhá doba, za kterou se toho opravdu hodně změní. Mně bylo tenkrát 11 let, když se mě kamarádka zeptala na ICQ (tenkrát to frčelo, jasný? :D): "Hele a máš založený blog?" "Ne" "Chceš si ho založit?" "Tak jo". Tahle shruba to asi tenkrát bylo. Od té doby jsem dokončila základní školu, nastoupila na střední a byť ty čtyři roky nebyl žádný med, nějak se mi podařilo odmaturovat, pak jsem byla rok na anglické filologii na UPOLu, kde jsem tak nějak už po týdnu věděla, že tohle není to pravé ořechové (bohužel jsem měla filologii vybranou už od prváku a žádný jiný obor mě nelákal), zvládla jsem udělat přijímačky na pedák a v půlce září nastoupím do druhého ročníku. Musím říct, že tady už jsem se našla nejen s učením, ale taky tu jsou hrozně fajn lidi a někteří učitelé a mám tu skvělé kamarádky. Ale samozřejmě taky to má svá úskalí a vůbec nevím, jak zvládnu odstátnicovat, ale snažím se tím teď nezabývat. Blog se mnou zažil i pár ne úplně hezkých období. Jsem člověk, který nemá rád velké změny a když takové změny nastanou, nesnáším to moc dobře. Po ne úplně vydařené návštěvě Británie (teď už na to ale vzpomínám v dobrém a ráda bych se tam ještě někdy podívala ;)) jsem v 15 letech navštěvovala asi 2 měsíce dětskou psycholožku, které mi pomohla vyřešit nejen aktuální problém, ale taky i jiné záležitosti a dodnes to považuju za jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě (psychologové jsou takoví čištiči duše). Samozřejmě v nedávné minulosti mě nejvíc ovlivnila taťkova rakovina, se kterou se popral velice statečně a nakonec nad ní vyhrál, a pak něco, co bych nazvala jako podraz, ze strany mého druhého rodiče. Ačkoliv se můj prvotní vztek poněkud zmírnil (a je to zásluhou hlavně taťky), nevím, jestli s ní někdy budu ještě mluvit, protože když to vezmu kolem a kolem, vážně uvažuju nad tím, jestli má nějaké svědomí. Tohle všechno pak vedlo k rozvodu rodičů, za který jsem i docela ráda a s taťkou se nám žije dobře, i když se sem tam porafáme, ale kdo by to tak neměl, že jo? :)


Pokud jde o samotný blog, tak ten si za těch 10 let taky prošel řadou změn. Přiznám se vám, že nepatřím mezi ty jedince, které by čas od času přepadla nostalgie a podívali se na to, co přidávali za články dřív. Mně vždycky stačí nějaké nakouknutí a je mi trapně z toho, co jsem tenkrát psala za nesmysly. Bavíme se samozřejmě o době, kdy frčely bleskovky, řetězáky, přidávání náhodných obrázků, tvoření diplomů, Simpsonovi nebo High School Musical. Pak přišla fáze s The Sims 2 (mimochodem, hraje ještě někdo tuhle hru?), kdy jsem přidávala články s věcmi ke stažení do hry, návody a hlavně jsem dělala takový "komiks". Tohle se pak později změnilo ve psaní povídek na pokračování nebo tzv. "jednorázovek". Sem tam jsem psala i recenze na filmy nebo knížky - tohle všechno je tady k dohledání, pokud by se někdo nudil. Když jsem trochu "vyrostla", řekla jsem si, že bych mohla blogovat o celebritách. Měla jsem tady fakt hrozně různorodou směsku, ani pořádně nevím, kdo všechno se tu objevil. Někteří z vás si možná pamatují, že tu docela dlouho byla Ashley Tisdale, kterou jsem měla moc ráda, nebo i Nina Dobrev (hádáte správně - "Upíří deníky"). Samozřejmě největší boom nastal s příchodem "Twilight", který se tu musel nutně objevit a já několik let blogovala i o Kristen Stewart, dokonce jsem si založila i blog jenom o ní, ale justu se mi rušit nechtělo. Nakonec jsem ale došla k závěru, že si o Kristen raději něco přečtu třeba u své milované Angie. Kristen jsem vyměnila za Jennifer Lawrence, která je mi povahově bližší, má bezvadné filmy a je to prostě osobnost (ačkoliv někdy úplně nesouhlasím s tím, co zrovna vypustí z pusy). Vloni jsem pak došlo k závěru, že Jennifer mi na udržování aktivního blogu úplně nestačí, a rozhodla jsem se přidat Emily Blunt a Gal Gadot. S Emily jsem si byla jistá hned na začátku, protože ji fakt hrozně zbožňuju ♥. Pokud jde o Gal, tak té tehdy teprve vyšla "Wonder Woman" a myslím si, že lidi ji ještě úplně nebrali na vědomí, proto jsem i hodně váhala, jestli si ji tu nechat nebo ne, ale s postupem času mi přirostla k srdci a beru ji jako neodmyslitelnou součást nynější podoby blogu :).

A takový je nynější stav - Emily, Gal a Jennifer (abychom to měli hezky abecedně). Kdo ví, jak to tady bude vypadat za rok nebo třeba za pět let. Já se ale rozhodně nikam nechystám. Blog mě neskutečně baví, jsou tu hrozně fajn lidi, se kterými se dá v pohodě bavit o všem možném a jak říká Angie, někteří z nás tu budou až do "blogového důchodu" :D. Za těch 10 let jsem stihla přidat přes 19 700 článků a blog navštívilo přes 234 000 lidí, z toho nejvíc sem chodí lidi z Česka, Slovenska a USA (a to zcela upřímně nevím proč). Úplným závěrem bych chtěla moc poděkovat všem lidem, co sem kdy zavítali nebo co sem chodí pravidelně, všem svým affs, ať už těm novým nebo těm, se kterými jsem spřátelená už několik let, a doufám, že se tu s mnohými z vás budu vídat ještě dlouhá léta. Blog se stal mým velkým koníčkem a život bez něj si už snad ani nedovedu představit, proto si můžete být jisti, že já tu pravděpodobně budu ještě hodně dlouho :).
 


Komentáře

1 Toxique Toxique | Web | 27. července 2018 v 19:07 | Reagovat

Wow, wow, tak to je super, 10 let! Máš pravdu, že to už je takový důchod a moc nás tu takových už nezbývá, protože bohužel každou chvíli někdo takový skončí. Já jsem na blogu 9 let, když počítám oba dva, u Jess to bude 7 a předtím jsem měla 2 o někom jiném. Mám to podobně s tím, že jsem s blogem dá se říct vyrůstala, doprovázel mě na střední i na VŠ. Mimochodem se státnicema si nedělej starosti, hlavně máš ještě čas a kdyby si věděla, jak jsem se já hroutila a bála se že to nedám, ale upřímně, kdo ne:) To by bylo divný, aby se toho někdo nebál:) Určitě to vše zvládneš. Tak ti moc gratuluju k tomu, jak jsi tu už dlouho a tak skvěle a profesionálně blog udržuješ a zásobuješ nás novinkami. Snad tě to bude ještě dlouho bavit a i nás ostatní poslední přeživší :D :)

2 camila-mendes camila-mendes | Web | 28. července 2018 v 23:43 | Reagovat

cože?! 10let?! To zírám, tak to ti blahopřeji:) Uvidíme, jakými dalšími zajímavými změnami si tento blog projde :)

3 Domča Domča | Web | 29. července 2018 v 11:53 | Reagovat

Popravde chcela som tiež tento komentár začať, že Wau ale keď som si pozrela čo napísala Toxuque tak asi nie :D Podľa mňa je neskutočne ako to, že už si tu na blogu 10 rokov. Aj aj by som to chcela =popravde lebo v niečom zotrvať 10 rokov je fakt neskutočne. Ja budem tu na blogu 2 rok a niekedy sa mi to zdá, že ako je to už dlho a dakedy, že to bolo len včera ach jaj. Ako si písala zažila si toho veľa a práve pri tom ťa sprevádzal tento blog čo je proste neskutočne :D Popravde ja si už teraz ani neviem predstaviť aký by bol blog.cz bez teba. A tiež si bola v mojich začiatkoch aj teraz môj vzor a  všetko okolo toho. Verím, že tu na blogu budeš ešte dlho a budeš nám prinášať veľa noviniek o Jennifer, Emily, Gal alebo aj o niekom inom ak sa niečo zmení ♥♥♥♥

4 katherine-langford katherine-langford | Web | 29. července 2018 v 13:32 | Reagovat

někdy se to nezdá, ale ten čas fakt letí :D každopádně ti blahopřeji k 10let od založení blogů a těším se s čím dalším sem na tento blog příjdeš❤️

5 Claire Claire | Web | 30. července 2018 v 11:12 | Reagovat

Páni, 10 let, tak to je fakt něco! Hezky si to tady sepsala a připomněla mi pár věcí :D Třeba ty bleskovky a následné vytváření diplomů, bože, to jsem žrala :D Kdysi jsem také mívala blog o Ashley Tisdale, ještě teď na něj někdy kouknu :D Jsem ráda, že si se našla jak blogově, tak v životě a že tě blog pořád tak baví, chtěla bych mít tvé nadšení a odhodlání :D No a ta vysoká čísla? To je opravdu obdivuhodné :) Přeju ti teda, aby ta čísla dál rostla a aby si tu zůstala co nejdéle to půjde :)

6 Steeeva Steeeva | Web | 31. července 2018 v 12:09 | Reagovat

tak to už je ale rokov, je pravda, že tokľko blogov asi ani neostalo, tak dlho až sa toho vôbec dožili, je to naozaj super keď sa tak stane, k tomu ti gratulujem, ja by som bola veľmi rada keby sa to podarilo mne, ako keby mam počítať celkovo tak aj by sa dalo povedať, že to bude desať rokov, ale terajší blog čo mám ešte nie, a bola by som rada keby sa mi to podarilo, to je môj taký nedôležitý cieľ by sa dalo povedať :D, konečne som s ním spokojná tak by som to chcela dotiahnuť :D, ale prešla som si tiež niečim podobným, nie sims ani reťazovkami ale tiež boli tie články ... ani by sa nedalo povedať, že to boli články :D :D, tiež to bolo len z nudy, teraz na to nie je až tak čas ale stále ma to baví a asi by mi to chýbalo, mala si toho teda dosť na zvládnutie ako si to človek prečíta tak pohromade, ale verím, že to bude v pohode a dobre to zvládneš :), a niekedy v tom pomôže aj ten blog :), takže prajem všetko najlepšie tvojmu blogu a aby sa mal pri tebe tak dobre ako doteraz :) a aby ťa to stále bavilo

7 Nattynax Nattynax | Web | 31. července 2018 v 21:42 | Reagovat

Co já si pamatuju těch proseděných hodin na ICQ :-D Velký obdiv za tak dlouho udržovaný blog, i když s obměnami obsahu. A za mě velké díky za přidání Gal do trojlístku :-) Můj současný blog funguje teprve krátce, ale není to moje první stránka a prostě si bez toho pořád nedovedu představit být :-) Doufám, že nás čeká ještě min. dalších 10 let fungování tvého blogu a vůbec bych se nezlobila, kdyby ti to vdyrželo třeba do důchodu :-D

8 Nicol (hollywood-girls.blog.cz) Nicol (hollywood-girls.blog.cz) | Web | 1. srpna 2018 v 13:26 | Reagovat

Jé, to je neskutečné, jak to letí, já si pamatuji, jak na tvém blogu byla Ashley, Kristen, ale i třeba seriál Once Upon a Time, to je hrozný, cítím se fakt stará, já jsem ráda, že tě to stále baví, protože tento blog mám hrozně ráda a jsem ráda, že jsi se našla s tímto dívčím triem, nikde jinde nesleduji novinky o těchto herečkách :) Přeji tomuto blogu vše nejlepší!

9 Angie. Angie. | Web | 1. srpna 2018 v 16:48 | Reagovat

Hrozně obdivuju lidi jako ty, kteří vydrželi u jednoho blogu tak hrozně dlouhou dobu. Blog o Kris mám už sice taky nějakých těch pár let :D ale proti té tvé kulaté desítce je to nic :D Mrzí mě, že píšu takhle opožděně, ale neměla jsem teď na blog ani pomyšlení :D Každopádně ti k tomuhle úžasnému jubileu hrozně moc gratuluju, je to úžasné a doufám, že my dvě spolu do toho blogového důchodu opravdu dojdem! :D Jestli jsem blogu za něco vděčná, tak je to to, že jsem mohla jeho prostřednictvím poznat tebe. Nedovedu si představit blogový svět, ve kterém nejsi ty a tenhle blog. Prošel hodně změnami, ale to je myslím napříč tolika lety naprosto pochopitelné. Naštěstí sis ho pojmenovala chytře, takže ti to umožňuje měnit téma klidně každý rok, kdyby se ti chtělo :D

10 let je dlouhá doba v životě každého... a ty máš tenhle blog v podstatě polovinu svého dosavadního života, takže s tebou zažil všechny ty důležité momenty v životě. Já si pořádně ani nepamatuju, jak jsem si založila blog, jen vím, že tehdy zkrátka frčely blogísky... :D byl rok 2007, co k tomu říct XD Jsem moc ráda, že jsi teď nastoupila na školu, která tě baví a kde jsou fajn lidi, mrzelo mě, když ta filologie nevyšla. Tak snad to vydrží, držím palce! Jsem také ráda, že se tvůj taťka vylízal z rakoviny, je to bojovník! Věřila jsem, že se z toho dostane, to je skvělé, jsem za to moc ráda :) Co se tvojí mamky týče no... pořád je to tvoje máma, ale chápu, že ten vztah s ní je tím, co vám udělala, navždycky narušenej a nikdo by se ti nedivil, kdybys s ní už mluvit nikdy nechtěla.

Mně je taky vždycky neskutečně trapně, když kouknu na staré články XDD říkala jsem si, že aspoň mám nějaký záznam toho, co se v mém životě dělo, ale já to snad radši ani nečtu :D Párkrát už jsem se koukla do archivů i tady na blogu a je to docela rozdíl :D Každopádně se mi líbí podoba tvého blogu teď, jelikož všechny tři herečky, o kterých teď bloguješ, mám neskutečně ráda :) Mrzelo mě, když jsi upustila od Kristen, ale zároveň to chápu. A aspoň si už nelezeme do zelí :D 19700 článků, to je fakt něco... neuvěřitelný. To číslo takhle napsaný je až nepředstavitelný :D

No abych to nějak uzavřela konečně, zas se vykecávám... :D Mám tě moc ráda Katie a doufám, že se tu sejdeme ještě za rok, za dva, nebo za dalších 10! Ještě jednou gratuluji k výročí a držím palce, ať tě blogování baví i nadále jako doteď :)

10 Emily Emily | Web | 2. srpna 2018 v 10:52 | Reagovat

Jee tak to mě mrzí že jsem to 'propásla' ale vysvětlení je kdyžtak teď na blogu, když selže technika tak je všechno špatně :DD Jinak je to mazec, 10 let, sama si to neumím představit, protože nejdéle jsem na jednom blogu vydržela snad tři roky a to už bylo co říct :D Jinak ICQ, stará klasika, taky sem si tam s pár lidma od blogu psala a zjišťovala různé informace :D Jinak to o tatínkovi jsem vůbec nevěděla, tak jsem ráda, že to zvládl a že jste to společně ustáli. Je pravda, že v každé rodině je něco. Naši když se rozvedli, tak jsem nakonec byla taky ráda, denodenní hádky, to byl fakt opruz, a teď paradoxně spolu vycházejí snad ještě lépe, nechci říct, že by snad nějak vyhledávali svou společnost, ale když se potkají, co se týče mě (třeba promoce, oslava narozenin, atd.) tak jsou vždy 'normální' a já jsem za to hrozně ráda, protože si to nějak nedovedu představit. Bydlela jsem s maminou a sestrou, s tátou bych to asi tolik neustála, protože to je motorkář tělem i duší, takže je furt někde pryč :D Jednou jsem snad nahlédla do archivu, a projížděla jsem staré věci s Jennifer a taky jsem narazila na pár těch 'strašných' článků, kterými jsme si ve 12ti letech prošli asi všichni :D Minule jsem na nějakém náhodném blogu viděla 'bleskovku' a musela jsem se smát :DD Jinak jsem hrozně ráda, to co si napsala na závěr, že tě to baví a že nehodláš odejít, jsem ráda, že je tu takový držák jako ty a ještě když jsi tak super :)

Jinak mi promiň, že na tvou otázku ohledně školy a práce odpovídám až teď. Já měla brigádu i při prezenčním studiu. Dělala jsem normálně krátký/dlouhý na baru, takže vždycky po škole v pět hodin jsem měla buď volno nebo šla do práce. Když jsem se tam třeba zdržela do 12 a pak v šest vstávala do školy, tak to bylo hodně náročné, to nebudu lhát. V době státnic jsem tam chodila jenom občas, abych to vůbec nějak zvládla. Z toho důvodu jsem si pokračování dala dálkově, protože jsem chtěla pracovat. Takže jsem si našla práci v kanclu, kde je sice směna 12 hodin, ale vyhovuje mi to, že mám i přes týden volno, kdy se můžu učit a pak jeden víkend mám pracovní, jeden víkend jsem ve škole, a bud' dva víkendy volné nebo ještě vemu práci. Jako taky je to náročné, ale musím říct, že jsem měla docela štěstí, protože v době zkouškového je to o domluvě a na danou zkoušku mě vždy pustí,  jenom stačí když předložím papír že tu zkoušku opravdu mám :D Takže kdyby si uvažovala nad jednou směnou, tak s myslí, že bys to určitě zvládla :)

11 Terýý Terýý | Web | 2. srpna 2018 v 19:50 | Reagovat

Páni, 10 let! Gratuluju k takovému jubileu na blogu! :)

Jak sama říkáš, jsi jedna z mála, kdo má tak dlouho funkční blog :) já jsem na té 'blogové' scéně podobně dlouho, už tu klepu 11 rok, ale nikdy jsem nevydržela na jednom blogu déle jak dva roky, tak snad tentokrát s Leou to bude jiné a už jinam nepůjdu :D i když neříkám, že nemám zaječí úmysly :D pamatuju si, když jsi blogovala o Ashley Tisdale, a to z toho důvodu, že jsem v té době o Ashley také blogovala a díky tomu tě našla a od té doby k tobě chodím pořád :D

Přeju spoustu dalších blogových let, štěstí v osobním životě a spoustu skvělých novinek o holkách, ať my čtenáři máme co číst :)

12 Andie Andie | E-mail | Web | 10. srpna 2018 v 15:06 | Reagovat

Panebože, to je tak skvělý! Já si to třeba nedokážu představit! Prostě 10 let! To je ještě jednou tolik, co já jsem teď na svém blogu. Je to ale neuvřitelné, máš můj neskutečný obdiv, že jsi 10 let vydržela na jednom blogu a pořád to tu tak krásně vedeš! Neskutečně gratuluju a doufám, že tu s námi držáky ještě nějakou chvíli pobudeš ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama