Jennifer Lawrence and More Sign Letter Against Texas Bathroom Bill

16. února 2017 v 15:33 | Katie* |  Jennifer Lawrence - News and Information

Stále žádné novinky, takže asi budu přidávat každou "blbinu", co se kde objeví. Ačkoliv je pravda, že mi to zase na pár měsíců tolik vadit nebude, protože od pondělí mi začal letní semestr (úterky a čtvrtky budu mít volné). Zatím to teda bylo všechno v pohodě - ačkoliv nás profesorka v jednom předmětu strašila, že to bude horší než peklo :D Včera jsem měla mít 4 hodiny po sobě (s 15-minutovými přestávkami). Poslední hodina byla přednáška z filozofie. Na STAGu jsem si četla, že se tam mají probírat různí filozofové, tak jsem si říkala "Super, to si aspoň zopakuju na přijímačky". Dojdu tam (mimochodem učebna byla hrozná a lavice mrňavé) a vyklube se z toho politické filozofie. Takže jsem to po 20 minutách vzdala a radši jela domů. Přednášku jsem si nakonec odepsala, přišla jsem o 3 kredity z toho 2 potřebuju do 40 kreditů, které musím mít na konci roku. Takže jsem opět na 38 kreditech a i kdybych zvládla udělat všechny zkoušky, na což nejspíš nedojde, tak mě stejně na konci roku vykopnou. Říkám vám to dopředu - ani vysoká není žádná sranda! Nejde tak ani o učení, jako o celkový systém a o to, že ne všichni profesoři dokáží své povolání dělat, jak by měli. Doufám, že se dostanu na ten pedák. Momentálně jsem ve fázi, kdy bych radši šla pracovat, než bych na filologii tvrdla další rok.

V tomhle článku se vám opět pokusím ukázat, že Jennifer je jedna z těch lidí, co se zajímají o potřeby i jiných, zároveň půjde o trochu politicky kontroverzní téma a odepírání lidských práv. Takže co se to v USA zase děje?
Přes 140 umělců a zpěváků, mezi nimiž se objevují jména jako Jennifer Lawrence, Lady Gaga, Sia, Jimmy Kimmel, Whoopi Goldberg nebo Emma Stone, podepsalo dopis směřující k vládě státu Texas, který zvažuje zavedení "zákona o používání toalet", jež by měl zdiskriminovat lidi, co prodělali operaci změny pohlaví (tzv. transgenders). "Texaský zákon by kriminalizovat a omezil možnost užívání toalet pro lidi se změnou pohlaví, kteří by nesměli používat toalety, které odpovídají jejich pohlaví (tzn. když muž podstoupí operaci a je z něj teď žena, nesmí chodit na dámské toalety) - jde o odmítnutí základní lidské důstojnosti," píše se v dopise.
Tento zákon je zatím ve fázi návrhu, který nebyl odhlasován, ale mnoho obhájců a podpůrců LGBTQ komunity proti němu protestují. NFL (National Football League) uvedla, že v případě zavedení tohoto zákona se Texas nemusí umístit mezi tými, jež si v budoucnu zahrají na Super Bowlu. K něčemu podobnému došlo v Severní Karolíně, ve které několik zpěváků zrušilo své koncerty a NBA přemístila svůj zápas ze Charlotte do New Orleans. "Zákony jako je tento, jsou jedem a bariérou mezi Texasem a jeho budoucností. Mladiství, co prodělali změnu pohlaví nebo se nehlásí k žádnému z obou pohlaví (tzv. gender non-conforming), jsou vystaveni šikanování a obtěžování. Dokážete si představit, co si z takového zákona vezmou děti? Tito lidé už čelili odmítnutí ze strany své vlastní rodiny, stali se bezdomovci, trpí psychickými problémy a páchají sebevraždy. Je u nich větší pravděpodobnost, že jim bude odmítnuto pracovní místo i místo na bydlení. Jak moc je ještě můžete potrestat za to, že chtějí žít poctivě a naplno?"
Celý dopis, na kterém najdete jména dalších podepsaných osobností, si můžete přečíst tady.
 


Komentáře

1 Nicol (radcliffe-dan.blog.cz) Nicol (radcliffe-dan.blog.cz) | Web | 16. února 2017 v 20:06 | Reagovat

Taky mi to začalo a musím říct, že jsem dostala vítr zase z práva, tedy spíše z těch testů, co mě čekají, ale hlavu si z toho dělat nebudu, rozvrh mám docela fajn, v pondělí mám volno a ve čtvrtek mám přednášku, na kterou chodit nebudu, přijde mi to zbytečné, když to stejně potom na cvičení probíráme, ale uvidíme, já přemýšlím, kam si podat tu přihlášku, kdyby náhodou, chtěla bych tu Karlovku, ale moc se mi nechtějí dělat Scia :(:D

Jinak ten zákon, přijde mi to fakt moc, něco jako u nás některé zákony, asi nemají moc důležitých věcí na řešení, no raději půjdu od politiky pryč, moc mi to nejde..

2 Steeeva Steeeva | Web | 16. února 2017 v 20:51 | Reagovat

mno ale keď teda chceš ísť na inú akolu tak je asi nepodstatné či tie kredity máš alebo nie, je cítiť z toho ako píšeš, že to tam nie je pre teba skvelé a už si pripravená na to prestúpiť inde :D :D :D takže asi žiaden stres potom :D, mno a ten zákon ako je to poriadne smiešne a že ich to napadlo tak to je poburujúce a nezmyselné, a bude to viec akurát k šikane a to je len jediný výsledok tohto všetkého, za stolo tam musia sedieť ale poriadni puritáni, je to jednoducho smiešne a normálne súhlasím zo všetkými tými zrušenými akciiami ktoré sa tam maju konať

3 Zaretka / amy-adams-fan.blog.cz Zaretka / amy-adams-fan.blog.cz | Web | 17. února 2017 v 12:52 | Reagovat

Ta školní byrokracie je asi na výšce to nejhorší, vždycky mě štvalo, že bych třeba nedostudovala kvůli tomu, a ne kvůli vědomostem. Zase musím uznat, že máš výhodu, že studuješ jazyky, já ted trochu lituju, že jsem se dala na historii, kvůli uplatnění, takže si ted dodělávám pedagogické vzdělání :-)

Jinak s těmi záchody je potíž, vím, že jsem četla, že se na hodně míst zvažuje zavést záchody pro muže a ženy zároveň (vím, že tento fenomén je už asi přes 20 let), ale ted by takovýchto záchodů mělo být více... co se týká nařízení v Texasu, tak chápu, že se celebrity proti tomu ohradili...

4 Andie Andie | E-mail | Web | 17. února 2017 v 15:58 | Reagovat

Jsem ráda, že se celebrity jako jennifer do takové "projektu" zapojují, lidé je pak následují a myslím, že v dnešní době je důležité držet pospolu. :)

5 Dominika Dominika | Web | 17. února 2017 v 16:23 | Reagovat

Je určitě skvělé, že se slavní angažují v těchto aktivitách.

6 charlie l jake-gyllenhaal.blog.cz charlie l jake-gyllenhaal.blog.cz | Web | 18. února 2017 v 12:14 | Reagovat

Týjo, tak na té vysoké to vážně není asi taková "sranda", musí to být vážně náročné, chtěla jsem si poslat přihlášku, ale naskytla se mi práce, tak jsem raději šla do toho, ale pořád přemýšlím, že to příští rok zkusím, i když se bojím, že to nebudu dávat tu školu! :D Jsem ráda, že se Jennifer do takových věcí zapojuje, vždycky si toho u celebrit vážím. :) A jinak moc děkuju za typy do top 5, jsou skvělé, určitě to použiju. ♥

7 roxanne roxanne | Web | 18. února 2017 v 12:31 | Reagovat

Pokud nemáš kredity, ideální je zapsat si nějaký jazyk ;) Na KAL mají kurzy pro začátečníky za 2 kredity a je to v pohodě, nebo i na katedrách různě, stačí si vyhledat podle názvu jazyka, ještě myslím můžeš zapisovat;) S těmi kredity ej to vždycky problém

8 roxanne roxanne | 18. února 2017 v 21:22 | Reagovat

Není blbá:D S tím stagem to není jednoduché :d zápis je do 20. tak máš čas ještě a najedeš si normálně když si zapisuješ předměty a jak je struktura studijniho plánu tak vedle klikneš na 'vyhledat předmět' do názvu si zadáš třeba Francouzština nebo něco a vyjede ti spousta kurzů. Doporučuji kurzi ka katedře 'KAL' jsou v pohodě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama