Jennifer Lawrence and Presidential Election 2016: "Don't Be Afraid, Be Loud!"

10. listopadu 2016 v 20:16 | Katie* |  Jennifer Lawrence - News and Information

Myslím si, že na téhle planetě snad není nikdo, kdo by nevěděl, že novým, již 45. (takové hezké číslo), prezidentem Spojených statů se stal podnikatel (!!!) Donald Trump. Já osobně jsem to tak nějak vnitřně čekala, ale fakt jsem fandila Hillary. Vím, že není perfektní, ale já ji mám ráda a nijak mi nevadí. Možná jste slyšeli, že po uveřejnění výsledků v USA dokonce vypukly i nepokoje. Zatím nejde o nic vážného, tak snad se to uklidní. Musí se prostě smířit s tím, že většina prostě chtěla mít za prezidenta chlápka, co vypadá jako pomeranč a mluví jak retard. Osobně doufám, že Trump nenadělá moc velkou škodu a snad v příštích volbách už vyhraje někdo lepší. Znáte to - chybami se člověk učí nejlépe. Mimochodem četli jste, že v Simpsonech jeho výhru předpověděli už v roce 2000? A podle všeho by po něm měla do úřadu nastoupit žena - v případě tohohle animáku to byla Lisa Simpsonová ;)

Ale proč o tom vlastně píšu? Naše Jennifer se netajila tím, že Trumpa ráda nemá (vlastně ho nesnáší), takže je více méně jasné, že stejně jako většina ostatních celebrit volila Hillary. Ještě 8.října, tedy v den voleb, se snažila domluvit studentům, aby šli volit, protože každý hlas se počítá. A rozhodla se to udělat prostřednictvím svého nového přítele Darrena Aronofskyho (proč si musela nabrnknout někoho s tak blbým jménem?!). Darren ještě spolu s nějakým svým kamarádem chodil po kampusu a kšeftoval se studenty. Když slíbí, že půjdou volit, tak si můžou přes facetime pokecat s Jennifer. Kromě toho, že se objevilo pár tweetů, např.: "Když se na kampusu objeví přítel Jennifer Lawrence a snaží se vás podplatit, abyste šli k volbám, výměnou za pokecání si s Jen" nebo "Prostě jsem si pokecal s Jennifer Lawrence přes facetime, Darren Aronofsky je třída!!" A aby toho nebylo málo - někdo tuhle celou podařenou mini kampaň ještě vyfotil :D

Cwxg42SW8AAUKG7-large.jpg

Druhý důvod proč o tomhle píšu je taky ten, že se před pár minutami (našeho času) objevil na stránkách Broadly. článek, který napsala samotná Jennifer o výsledku letošních prezidentských volbách:


Je tohle drsná realita? Nezáleží na tom, jak tvrdě jste dřeli nebo jak moc kvalifikování jste, na konci dne nejste člověkem? To jsme se teď naučili? Tahle země byla založena na imigraci a dneska jediní lidé, co pociťují, že jejich práva jsou uznávána a respektována, jsou běloši.

Chci být pozitivní; chci podpořit naši demokracii, ale co si z tohohle máme odnést? Tohle je skutečná otázka, kterou si musíme položit. Neměli bychom nikoho obviňovat, neměli bychom se bouřit v ulicích. Měli bychom silně a jasně přemýšlet o tom, co bude dál, protože minulost už nezměníme.

Pokud se bojíte o naši planetu, zjistěte si všechno o tom, jak ji ochránit. Pokud se bojíte rasismu, milujte svého souseda víc, než jste kdykoliv předtím milovali - nehledě na to čemu věří nebo pro koho volil. Pokud se bojíte, že nás zeď uvrhne do dalšího hospodářského poklesu, zorganizujte se a postavte se proti tomu.

Pokud jste žena a bojíte se, že nehledě na to, jak moc jste pracovala a kolik jste se toho naučila, tu vždy bude skleněný strop, pak nevím, co vám říct. Nevím, co bych na vašem místě řekla své dceři. Až na to, že musí mít naději. Že musí pracovat na budoucnosti.

Všichni máme právo být smutní, že přítomnost není taková, za jakou jsme ji měli. Ale nesmíme být poražení. Budeme se i nadále vzdělávat a dřít dvakrát tak víc než člověk vedle nás, protože víme, že to není fér. Na pracovním místě to není fér, takže selhání uděláte nemožným. A stejně jako u Hillary to možná nebude fungovat.

Ale stejně jako u Hillary můžete být inspirací a dokončit důležité věci. Nenechte se porazit - nechte se rozzuřit! Nechte se motivovat! Ať je tohle ohněm, který jste dříve neměli. Pokud jste imigranti, lidé barvy, součástí LGBTQ+ nebo ženy - nebojte se, buďte slyšet!

© justa.blog.cz
 


Komentáře

1 Angie. Angie. | Web | 11. listopadu 2016 v 20:54 | Reagovat

Já teda Hillary ráda nemám a nemám ráda ani Trumpa, ale z těch dvou, i když bych měla taky problém si vybrat, bych si vybrala Hillary, protože Trump... to je prostě odporná lidská bytost, alespoň podle toho, jak nám je prezentován médii. Je to prostě sexistický idiot a mně se obecně dost nelíbí, když je někdo milionář podnikatel a k tou má ještě politickou moc. Upřímně jsem to ale vážně nečekala, absolutně ne, myslela jsem, že jako nebude mít úplně málo hlasů, ale nečekala jsem, že fakt vyhraje, myslela jsem, že Hillary to má v kapse, docela šok to pro mě byl. A lidi z toho dost šílí, jak jsem to tak sledovala. Mě teda dostal jeden komik, kterej na to měl dost radikální názory :D protože on je takovej radikální :D ale já to prostě beru s nadhledem, tak mi to přišlo vtipné... :D Já si osobně myslím, že to s tím Trumpem nebude zase tak horké, jako chci ho fakt vidět, jak povede zemi, ale nemyslím si, že by někdy uskutečnil takový ty řeči kolem zdi u Mexika atd atd. Bylo to během té kampaně hodně vyhrocené, i z toho projevu hned po těch výsledcích co měl, mi přišlo že trochu změnil dikci.. nevím no. Jak retard mluví, to každopádně :D :D Ale nevím no, budeme muset počkat a uvidíme :D To se Simpsonovými mě fakt dostalo no, to koluje internetem :D Zrovna jsem zjistila, že jedna naše sousedka, co žije část roku v USA, tak zná Trumpa osobně, to mě docela... dostalo :D že mě dělí jeden člověk od americkýho prezidenta :D Ne, že by bylo o co stát, no nic :D
No nedivím se Jenn, že ho nesnáší. V Californii snad nebyl člověk, kterej by ho volil :D jakože jasně, že byl, ale mezi celebritami asi skoro nikdo. Takže tohle je vtipný pokus, jak přesvědčit někoho, aby volil, ale bohužel to nestačilo. Darren má fakt nebilní jméno, já si to nikdy nepamatuju :D furt že Aron... ne počkat, to je až příjmení, nebo furt že Alfonovski, ne tak to jméno neni :D :D :D

No v tom článku Jen píše moudře... není čas na to, aby se národ rozdělil jen kvůli tomu, kdo koho volil nebo kvůli čemukoliv jinému. Hlavní je držet při sobě, vždycky a chránit svobodu, lidská práva, lidské hodnoty. Conan to řekl krásně ve své řeči, v historii už si Amerika prošla mnohými hodně vyhrocenými volbami, ale vždycky to překonala, je to země, která si na svobodě zakládá, doufám, že si to nenechají vzít. Určitě nenechají.

2 Nicol - actresses.blog.cz Nicol - actresses.blog.cz | Web | 13. listopadu 2016 v 10:57 | Reagovat

Neuniklo mi to a pobavila jsem se nad tvými poznámkami ohledně Trumpa, pomeranč :D Také jsem spíše chtěla Hilary, ale hlas lidu zvítězil, uvidíme, co se za jeho "vlády" udělá, Ti Simpsonovi na mě taky vyskočili na FB, jakože ten díl jsem úplně zapomněla, ale úplně jsem si řekla, jako wow. Jennifer mě svou kampaní i pobavila, originální!

3 Steeeva Steeeva | Web | 14. listopadu 2016 v 19:36 | Reagovat

no tak toto by sa nedalo prehliadnuť aj keby to človek chcel :D :D :D, mno ako ja som z toho bola narozpakoch, ani jedna voľby mi pravdu poviediac neprišla skvelá, takže som američanom nezávidela, ale Trump ?????? ako fakt neviem, a a jsám povedal, že sa snaži pomocť Američanom a vyznelo to teda dosť hnusne, a presne som si pomyslela to čo povedala Jenn v poslednom odstavci, čo tie skupiny ktoré vymenovala, čo s nimi ?. ako može byť neviem aký podnikateľ ale to neznamená, že bude vedieť riadiť krajinu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama